logo
logo
AI Products 

مبل شویی در محل یا نظافت سنتی

avatar
mahyaahmadiii
مبل شویی در محل یا نظافت سنتی

چگونه مبل پارچه ای را به طور طبیعی تمیز کنیم

تمیز کردن کثیفی سگ از روی مبل

اگر هیچ ماده تمیز کننده ای در خانه ندارید، همیشه می توانید با استفاده از وسایل روزانه انباری، مبل شوینده مخصوص خود را بسازید. پاک کننده های خانگی نه تنها ارزان تر هستند، بلکه بسیار دوستدار محیط زیست نیز هستند.


در اینجا برخی از محلول‌های تمیزکننده این کار را خودتان انجام دهید که می‌توانید برای تمیز کردن مبل پارچه‌ای خود به طور طبیعی مبل شویی استفاده کنید.


● روکش پارچه ای: 3/4 آب گرم را با 1/4 فنجان سرکه و 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید. برای استفاده آسان می توانید محلول را در یک بطری اسپری خارج کنید. مقداری از مخلوط را روی قسمت کثیف مبل خود بپاشید و به آرامی با یک تکه پارچه نرم بشویید. هنگامی که لکه از بین رفت، از یک تکه پارچه مرطوب دیگر استفاده کنید تا باقی مانده صابون را پاک کنید. با استفاده از یک حوله، رطوبت باقیمانده را از بین ببرید و بگذارید در هوا خشک شود.


● روکش چرمی: ¼ فنجان سرکه را با 1/2 فنجان روغن زیتون مخلوط کرده و محلول را در یک بطری اسپری بریزید. روی سطح مبل چرمی خود بپاشید و با یک پارچه نرم پاک کنید.


اثاثه یا لوازم داخلی مصنوعی: 1 فنجان آب گرم را با ½ فنجان سرکه و 1/2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ملایم در یک بطری اسپری مخلوط کنید. مقداری از مخلوط را روی قسمت کثیف مبل خود بپاشید و به آرامی با یک تکه پارچه نرم بشویید تا لکه از بین برود.


● محلول جوش شیرین برای تمیز کردن عمومی: کل کاناپه را با جوش شیرین بپاشید تا هرگونه بو و لکه از بین برود. برای لکه های عمیق، با مخلوط کردن قسمت های مساوی آب و جوش شیرین، محلول جوش شیرین درست کنید و روی سطح مبل بمالید. چه از محلول مرطوب یا خشک استفاده کنید، باید اجازه دهید جوش شیرین حدود 15 تا 20 دقیقه بماند تا جذب روکش مبل شود. پس از سفت شدن، از جاروبرقی با اتصال برس استفاده کنید و به آرامی روی مبل خود بروید. اطمینان حاصل کنید که تمام قسمت ها را جاروبرقی بکشید و جوش شیرین اضافی را بردارید. نیازی به شستشوی محلول نیست، فقط بگذارید تا در هوا خشک شود.

مبل شویی در منزل


سایر روش های تمیز کردن مبل

دستمال مرطوب کودک: برای تمیز کردن سریع اثاثه یا لوازم داخلی، از دستمال مرطوب بچه استفاده کنید. دستمال مرطوب کودک برای استفاده بر روی هر نوع پارچه ای فوق العاده موثر و ملایم است زیرا رطوبت بسیار کمی دارد و مقدار صابون مناسبی دارد. شما همچنین می توانید از دستمال مرطوب کودک برای تمیز کردن سریع مایعات، چکه های قهوه و سایر کثیفی ها استفاده کنید. فقط قبل از اینکه زمان لازم برای ست کردن روکش مبل شما را داشته باشد بلافاصله آن را روی لکه پاک کنید. به یاد داشته باشید که قبل از تمیز کردن مبل خود با دستمال مرطوب حتماً دستورالعمل سازنده خود را بررسی کنید زیرا ممکن است برخی از آنها برای انواع خاصی از پارچه های مبل مضر باشند .

مبل شویی تهران یاسان

collect
0
avatar
mahyaahmadiii
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more