logo
logo

لینک سازی داخلی یا link building در سئو

avatar
dewoweb
img


لینک سازی داخلی


لینک سازی داخلی و استراتژی صحیح آن در بهبود سئو سایت و بهینه سازی سایت مهم است. رایج ترین مشکلاتی که با استراتژی لینک سازی، لینک های شکسته، لینک های مهم و لینک های کم اهمیت تر وجود دارد را برای شما بازگو خواهیم کرد.

لینک سازی داخلی شما را به مقالات و صفحات دیگر متصل میکند. این لینک سازی داخلی گوگل نیز درک بهتری از محتوا و ارتباط میان صفحات سایت شما پیدا میکنند.

اگر لینک سازی داخلی شما به درستی رعایت نشود یک سایت گمراه کننده برای گوگل و کاربران خواهید داشت. لینک سازی داخلی در واقع یعنی صفحه ای از یک سایت به صفحات دیگر در سایت شما متصل شود. که کاربران با کلیک بر روی این لینک ها به بخش های مختلف در سایت شما منتقل شوند. ربات های گوگل با ورود به یک صفحه در سایت تمام لینک ها بررسی میکنند. و به اصلاح آن ها را follow میکنند.

اگر صفحه جدید ساخته اید حتما لینک آن را در صفحات دیگر سایت قرار بدهید. البته هرچه صفحه اهمیت بیشتری داشته باشد به طبع باید لینک آن در صفحات بیشتری در سایت شما ذکر شود. تمام لینک هایی که در منو سایت، سایدبارها، بنرها، فوتر و محتوای اصلی صفحه وجود دارد جزو لینک های داخلی محسوب میشود. که باعث درک بهتر مخاطب و تعیین مسیر حرکت میان صفحات مختلف سایت میشود.


اهمیت لینک سازی داخلی


هدف گوگل از فالو لینک های داخلی، دسترسی به محتوای ارزشمند و جدید منتشر شده شما است. برای مثال شما یک صفحه ای منتشر کرده اید. اما لینک این صفحه را به سایر صفحات سایت نداده اید. و در نقشه سایت نیز قرار نداده اید. و از طرفی نیز بک لینکی برای آن از سایت های خارجی نگرفته اید. بنابراین ربات های گوگل چگونه به وجود این صفحه پی ببرند. عملا شما این صفحه را منتشر کرده اید اما گوگل از وجود آن بی اطلاع است. بنابراین هیچ تغییری در جایگاه و ترافیک سایت شما ایجاد نمیشود.

این شیوه مانند این میماند که شما یک واجد در برجی ساخته اید اما هیچ در ورودی و خروجی برای آن قرار نداده اید. عملا این واجد شما کاربردی نخواهد داشت. گوگل همواره ربات های خزنده را به سایت ها میفرستند که صفحات جدید را ایندکس کنند. در سئو سایت فروشگاهی این اهمیت را درنظر بگیرید.

بنابراین برای معرفی یک صفحه جدید بهتر است که لینک آن ها را در صفحات ایندکس شده در سایت قرار دهید. مهمتری دلیل لینک سازی داخلی شناسایی صفحات سایت به موتور های جستجوگر است. اگر صفحه ای فاقد لینک داخلی باشد. از نظر گوگل Orphan شناخته میشود. شما با تعداد لینک های داخلی خود به صفحه ای خاص به گوگل میگویید که این صفحه اهمیت زیادی دارد.

اهمیت لینک سازی داخلی


گرفتن بک لینک از سایت خود با لینک سازی داخلی


لینک سازی داخلی به اعتبار و ارزش رتبه شما در گوگل بسیار کمک میکند. اما اگر به درستی تکنیک های آن را به کار نبرید نتیجه عکس خواهدید گرفت. که در این صورت ممکن است که سایت شما توسط گوگل نیز جریمه شود. لینک سازی خارجی برای زمانی است که در یک رقابت سایت در صفحه گوگل قرار گرفته باشد. میتوان با جستجوی عبارت کلیدی صفحه جدید به صورت Site : page صفحات قدیمی که قبلا ایندکس شده را مرتبط با موضوع صفحه اصلی پیدا کنیم و ه آن لینک بدهیم. که در طراحی وب سایت بسیار مهم است.

ساخار سایت و لینک سازی داخلی نقش مهمی در سئو تضمینی و بهینه سازی سایت دارند. که برای سئو کاران در اولویت های اصلی است. تا حد امکان باید بتوانید در طراحی سایت دسترسی به بخش های مختلف و صفحات مختلف را آسان کنید. که هم برای کاربران و هم برای ربات های خزنده گوگل نیز قابل دسترسی و فهم باشد. 

لینک های داخلی تعیین کننده این هستند که صفحات اصلی شما کدام ها است. صفحاتی که به آن ها لینک دادید از چه کلید واژه هایی یا انکرتکست هایی استفاده کرده اید. و هم اینکه ارتباط موضوعی میان صفحات سایت شما به چه صورت است. خدمات سئو سایت خارجی نیز در بخش مربوطه توضیح داده شده است.


collect
0
avatar
dewoweb
guide
Zupyak is a the world’s largest content marketing community, with over 300 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.