logo
logo

یک کپی رایتر چه کسی است و راهش کاملاً با یک متخصص تولید محتوا متفاوت است؟

avatar
googleads
img

تمایز بین تولید محتوا و کپی رایتینگ

یک کپی رایتر چه کسی است و راهش کاملاً با یک متخصص تولید محتوا متفاوت است؟ اگر در حوزه بازاریابی موتورهای جستجو پرانرژی هستید، هر بار که به ایده کپی رایتر می پردازید، به احتمال زیاد یک پرس و جو یکسان به ذهن شما خطور کرده است. در این مقاله، ما در مورد این رابطه و تغییرات بین این ایده و تولید محتوا صحبت خواهیم کرد.


تولید مواد محتوا

تولید محتوا بخش مهمی از تبلیغات دیجیتال است. این تصور مکرر این است که مشتریان تا زمانی که محتوای محتوایی را که عمدتاً بر اساس حوزه کاری شما ایجاد نشده است، وارد وب سایت شما نخواهند شد.

تولید محتوا محرک تمام اقدامات تبلیغاتی سودآور در حوزه دیجیتال است، از بازاریابی موتورهای جستجو گرفته تا تبلیغات پولی Google و طبیعتاً رسانه های اجتماعی.

با این حال همه انواع نوشته ها یکسان نیستند و نوعی خدمات تولید محتوا وجود دارد که اغلب به عنوان کپی رایتینگ شناخته می شود. برای کسانی که از دنیای آنلاین ما برای تبلیغ آنچه شما تبلیغ می‌کنید استفاده می‌کنند، می‌توانند تغییرات دقیقی را که تولید محتوا را از کپی‌رایتینگ متمایز می‌کند و تفاوت‌های بین یک کپی‌رایتر و یک کپی‌رایتر را درک کنند.


تولید محتوا و کپی رایتینگ

تولید مواد محتوا چیست؟

تولید مواد محتوا، نوشتن محتوای متنی است که به مشتریان آموزش می دهد یا سرگرم می کند. شاید هدف از تولید مواد محتوا در نهایت تبلیغ اقلام یا شرکت های یک موسسه باشد.

اما در هر صورت ظاهر و روند آن با این دو هدف (تفریح ​​یا تحصیل) انجام می شود و اتفاقاً رتبه گوگل به صفحات، یعنی بالا بردن آنها در جستجوهای وب، در صورت تحقق این دو قابل دستیابی است.


کپی رایتینگ چیست؟

با این حال کپی رایتینگ به معنای تولید محتوای متنی با هدف ترغیب خوانندگان به انجام یک کار مرتبط با دوره فروش ناخالص شما است. اگر می‌خواهید محصولی را تبلیغ کنید، متقاعد کردن مشتریان برای خرید بسیار مهم است، اگر در جستجوی مخاطب بعدی هستید، مهم است که مشتریان را تشویق کنید تا با محتوای متنی نام‌گذاری کنند.کپی‌رایتینگ تقریباً خوانندگان را تشویق می‌کند تا حرکتی مرتبط با فروش ناخالص را انجام دهند، و این جایی است که اهمیت یک کپی‌رایتر در بازی ظاهر می‌شود.


تفاوت بین تولید محتوا و کپی رایتینگ چیست؟

تمایز بین تولید محتوا و کپی‌نویسی قبل از ایجاد محتوای متنی که برای استفاده در دنیای دیجیتال است، بهتر است هدف آن را مشخص کنید. تولید مواد محتوا و کپی رایتینگ مطابق با هدف خود متمایز می شوند. هدف از تولید محتوای محتوا (حداقل در ظاهر) سرگرم کردن مشتریان یا ارائه داده های مفید به آنها است، در حالی که اصل و هدف منحصر به فرد کپی رایتینگ تأثیرگذاری بر مشتریان برای انجام یک کار است.


تمایز بین تولید محتوا و کپی رایتینگ

اندازه‌گیری: در نتیجه هدف تولید محتوا، آموزش و اطلاع‌رسانی تقریباً یک چیز یا سرگرم کردن مشتریان است، بنابراین طبیعتاً مقیاس از کپی‌رایتینگ بیشتر است.

هنگامی که می خواهید مشتریان را متقاعد کنید که خدمات یا محصولاتی را خریداری یا انجام دهند، ممکن است در یک یا دو جمله انجام شود.

با این حال، در رابطه با مدرسه یا اوقات فراغت، توضیحات بیشتری در واقع می‌خواهیم. با تکیه بر موضوع، ممکن است 500 تا 2500 عبارت بخواهید. محتوای مختصر نیز سرگرم کننده یا آکادمیک خواهد بود، اما در هر صورت، مطالب محتوا باید غیرتجاری باشد.

احساس: یکی دیگر از تمایزهای بین تولید محتوا و کپی رایتینگ، دشواری احساس است. کپی رایتینگ معمولاً با احساسات مرتبط است و این اصل باید در نوشتار در نظر گرفته شود.

مطابق با تجزیه و تحلیل کالج هاروارد، از هر 10 مشتری، 9 نفر بر اساس محرک های عاطفی خرید می کنند. یک کپی رایتر می تواند از طریق استفاده از اشیاء احساسی کاملاً متفاوت به مشتریان الهام بخشد. در ادامه، قطعاً به یکی از این موارد حیاتی به عنوان مثال اشاره خواهیم کرد.

FOMO: نگرانی از دست دادن (FOMO) می تواند خریدار را به سمت خرید سوق دهد. بسیاری از ما در رابطه با به تصویر کشیدن تصویری از دوستان یا آشنایان، دیدگاهی دوباره داریم.

تفاوت بین تولید محتوا و کپی رایتینگ چیست؟

این موضوع در دنیای مد روز شرکت نیز صادق است. همانطور که استفاده از رسانه های اجتماعی افزایش می یابد، بسیاری از خریداران پس از اینکه کالاهای جدید را در آغوش همکاران یا مشتریان شناخته شده خود می بینند، الهام می گیرند، زیرا آنها واقعا احساس می کنند می توانند چیزی را که دیگران دارند از دست بدهند. کپی رایتر در انتشار سریع خود می تواند این معنا را در درون مصرف کننده ایجاد کند.

collect
0
avatar
googleads
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 300 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.