logo
logo
Sign in

کسب درامد از فروش فایل

avatar
mehranweb
کسب درامد از فروش فایل

آیا امکان فروش فایل های دانلودی بدون ایجاد یک سایت وجود دارد؟ فروش فایل تا چه میزان سودآور است؟ خیلی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به علت پژوهش ها و تحقیق های متنوعی که در دوران تحصیل خود داشته اند، فایل های بسیار ارزشمندی را در لپ تاپ یا کامپیوتر خود دارند.  احتمالا آنها پس از دوران فارغ التحصیلی، به این فایل ها (که می تواند در فرمت های مختلف صوتی، تصویری، پاورپوینت و … باشند) نیازی نداشته باشند. 

اما مسلما افراد بسیار زیادی هستند که هنوز در حال تحصیل و تحقیق و پژوهش می باشند و به اطلاعات و فایل های علمی مختلف، نیاز مبرمی دارند. اگر پلتفرمی وجود داشته باشد که شما بتوانید اطلاعات بسیار زیاد و ارزشمندی که در دوران تحصیل خود داشته اید را، در آنجا به فروش برسانید، قطعاً می‌تواند یک بستر مناسب برای کسب درآمد باشد. ما در پیش تر روش کسب درامد با گوشی را آموزش دادیم در این اموزش میخواهیم روش کامل برای کسب درامد با گوشی و موبایل را آموزش دهیم

سایت آمازون، بزرگترین ارائه دهنده محصولات دانلودی

 سایت آمازون، بزرگترین ارائه دهنده محصولات دانلودی

سایت آمازون، بزرگترین ارائه دهنده محصولات دانلودی

 جالب است بدانید که وب سایت آمازون به عنوان برترین وب سایت فروشگاه اینترنتی در سطح جهان، درصد قابل قبولی از محصولات خود را به صورت دانلودی ارائه می کند. شاید بتوان گفت که آمازون ارائه دهنده بزرگترین حجم از محصولات دانلودی است. در سال ۲۰۱۳  فروش فایل و محصولات دانلودی در این سایت از فروش محصولات فیزیکی اش نیز بالاتر بود.

خیلی از موسسات معتبر در سطح جهان از فروش فایل برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. یعنی محققان و پژوهشگرانی که در گذشته اطلاعات و فایل های زیادی را به دست آورده اند را ، دعوت به فروش محصولاتشان می کنند. به عبارت دیگر بستری مهیا می کنند تا آنها فایل های خود را در یک پلتفرم بفروشند و درصدی را به عنوان پورسانت از خریدار دریافت می کنند.

کسب درآمد از فروش فایل

کسب درآمد از فروش فایل و محصولات دانلودی امروزه نه تنها به عنوان یک نیاز محسوب می شود، بلکه یک کسب و کار است که خیلی از افراد با استفاده از این کار، درآمد خوبی نیز به دست می‌آورند.

 فروش فایل و محصول دانلودی می تواند خیلی از نیازهای پژوهشگران را برطرف کند. از آنجایی که خیلی از فایل های مورد نیاز پژوهشگران به زبان انگلیسی است، آنها علاقه مند به خرید مقالات و محتوای فارسی هستند. حال اگر شما مقالات، پایان نامه و هر موضوع علمی را در دوران دانشجویی خود به زبان فارسی ترجمه کرده باشید، می تواند یک منبع و فایل ارزشمند باشد که دانشجویان و پژوهشگران زیادی به آن نیاز دارند. طبق آمار وزارت علوم، میزان دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در برخی از رشته ها به اندازه دانشجویان دوره کارشناسی است. قاعدتا دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیاز شدیدی به فایل های علمی و تحقیقات معتبر دارند.

کسب درآمد از فروش فایل و محصولات دانلودیکسب درآمد از فروش فایل و محصولات دانلودی

جامعه هدف نیازمند به فایلهای علمی و پژوهشی

برای مثال امروزه خیلی از پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و همه افرادی که در حوزه تحقیق و پژوهش فعالیت می‌کنند، به جای خرید کتاب های کاغذی و فیزیکی، خرید کتاب های الکترونیکی و pdf را در دستور کار خود قرار داده‌ اند. به خاطر اینکه استفاده و نگهداری از آنها به مراتب راحت تر از کتاب های فیزیکی است. هزینه آنها نیز بسیار کم تر است.

تعداد زیاد دانشجو در کشور (مخصوصاً در حوزه تحصیلات تکمیلی) نشان دهنده این است که جامعه هدف بسیار مناسبی برای فروش فایل وجود دارد که نیازمند اطلاعات و محصولات پژوهشی در قالب فایل های دانلودی و الکترونیکی هستند. خیلی از افراد به واسطه تحقیق های خود در دوره تحصیلات تکمیلی یا پژوهش‌ ها و فعالیت های علمی ، دارای محتوای مختلفی مانند مقاله، پایان نامه، تحقیق، مهارت های ارزشمند، ویدیوها، نرم افزارها و …. هستند که می‌توانند آنها را به کسانی که نیازمند هستند، بفروشند.

همکاری در فروش فایل

از این رو  فروش فایل و محصولات دانلودی می تواند یکی از بهترین راهکارها برای کسب درآمد باشد. مسلما خیلی از افراد در حال حاضر، اطلاعات، و تحقیقات و پژوهش‌ های که در دوران دانشجویی خود داشته اند را، نیاز ندارند. پس چه بهتر که این محصولات را به دانشجویان یا پژوهشگران دیگر بفروشند. به عبارت دیگر شما به عنوان کسی که فایل ها و محصولات مختلفی را در اختیار دارید، با این سامانه ها و سیستم های همکاری در فروش، شریک می شوید و درصدی از درآمد حاصل از فروش را به آنها می دهید و خودتان نیز درصد قابل توجهی را خواهید داشت.

سیستمهای همکاری در فروش ش درصدی از محصولی که به فروش می رسد را به عنوان پورسانت بر می‌دارند. اما درصد قابل توجهی (حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد مبلغ فروش محصول) برای دارنده محصولات است. از این رو می توانید از محصولات خود کسب درآمد کنید.

این بستر برای خیلی از افراد مناسب است .چرا که می‌توانند به راحتی برای فروش فایل خود اقدام کنند و از این راه درآمد داشته باشند. جالب است بدانید که وقتی شما محصولات خود را در این پلتفرم ها قرار می دهید، عده ‌ای نیز به عنوان بازاریاب، تلاش‌ می‌کنند تا برای محصولات شما مشتری پیدا کنند. همچنین این سایت ‌ها، به واسطه اینکه سایت های معتبری هستند و از لحاظ سئو نیز در رتبه بالایی قرار دارند، شما می توانید مطمئن باشید که خیلی از محصولات شما دیده خواهند شد و افرادی که نیاز به محصولات شما دارند، به احتمال زیاد محصولات شما را خواهند دید و برای خرید آنها اقدام خواهند کرد.

درآمد از فروش فایل و محصولات دانلودی

سیستم های همکاری در فروش فایل

سیستم های همکاری در فروش برای فروش فایل و محصولات دانلودی، سعی می ‌کنند تا تمام تمهیدات لازم برای دارندگان این فایل ها را تهیه کنند. به عبارت دیگر شما به عنوان دارنده فایل، در این سیستم ‌ها ثبت نام می کنید و یک پنل در اختیار شما قرار می گیرد. سپس فایل های مورد نظر خود را در آن بارگذاری می کنید.به عبارت دیگر یک فروشگاه فایل مجزا و اختصاصی برای خود ایجاد می کنید. این موضوع سبب می شود تا افرادی که نیازمند محصولات دانلودی شما هستند، به این فروشگاه هدایت شوند و از محصولات شما خریداری کنند.

 مثل هر کسب و کار دیگری، این روش از کسب درآمد نیز نیازمند صبر و پشتکار و تلاش است. شما قاعدتاً باید محصولاتی را در فروشگاه خود بارگذاری کنید که نیاز خیلی از جامعه هدف شما باشند. محصولات شما باید کیفیت بالایی داشته باشند و واقعاً نیازهای کاربر را برطرف کنند. اگر شما در حوزه تحصیلات تکمیلی فارغ‌التحصیل هستید، بهتر می ‌دانید که در رشته خودتان، دانشجویان این مقاطع به چه چیزهایی نیاز دارند.

از این رو اگر فایل های ارزشمندی و باکیفیتی داشته باشید، قطعاً می توانید از فروش فایل کسب درآمد داشته باشید. پس سعی کنید که با کیفیت ترین و بهترین مقالات فایل های دانلودی خود را در این فروشگاه ها بارگذاری کنید.

اهمیت انتخاب بهترین سایت ها برای فروش محصولات دانلودی

 نکته ای که بسیار مهم است این است که حتماً در بهترین سیستم های همکاری در فروش فایل ثبت نام کنید. متاسفانه برخی از سایت هایی که در این زمینه کار می‌کنند، روی تکنیک های سئو و …کار نکرده اند. از این رو رتبه مناسبی ندارند و به همین دلیل در جستجوی گوگل در رتبه ‌های بسیار بدی قرار می‌گیرند. اما اگر از آن دسته از سایت ها یا پلتفرم هایی استفاده کنید که اصول حرفه ای سئو در آنها رعایت شده و در رتبه‌های بالای گوگل قرار دارند، خیلی از افرادی که نیاز به فایل با کیفیت دارند، به فروشگاه فایل شما می آیند و از محصولات شما خریداری می‌کنند.

 پس دوباره متذکر می شویم که حتماً سعی کنید که بهترین سیستمهای همکاری در فروش فایل را انتخاب کنید و در آنها اقدام به فروش فایل خود کنید. چون متاسفانه  فروش فایل در سیستم های غیر معتبر، سود ندارد.

کسب درآمد از فروش فایل و محصولات دانلودی

امکان فروش فایل و محصولات مجازی

نکات مهم در هنگام ایجاد فروشگاه فایل

همانطور که در بالا اشاره شد شما حتما باید محصولات مهم، با ارزش، با کیفیت و پرطرفدار را برای فروش فایل انتخاب کنید. استفاده از محصولاتی که به راحتی در اینترنت قابلیت دانلود دارند، نمی تواند برای شما سود آنچنانی نداشته باشند. شما باید محصولاتی را داشته باشید که واقعاً نیاز خیلی از دانشجویان، اساتید، پژوهشگران و … را برطرف می کنند. مثلاً خیلی از افراد در حوزه کسب و کارهای اینترنتی، نیاز به فایل های گرافیکی با کیفیت دارند. این فایل ها به سادگی در اینترنت به دست نمی آیند. اگر شما در رشته ‌های هنری و گرافیکی تحصیل کرده باشید و فایل های مختلفی در زمینه های گرافیکی داشته باشید، قطع می توانید در حوزه فروش فایل در حوزه گرافیک ، محصولات ارزشمندی را ارائه بدهید و متعاقبا فروش خوبی نیز داشته باشید.

دقیقا مانند یک فروشنده باید نیازهای جامعه هدف و شرایط فعلی مخاطبان خود را به خوبی درک کنید و محصولات خود را متناسب با آنها ارائه دهید. از طرفی، شما باید برای محصولات خود توضیحات مناسب و کاربرپسندی را ارائه دهید. به عبارت دیگر شما باید محصول خود را به خوبی تبلیغ کنید. از این رو محصول شما باید دارای توضیحات کامل، جامع و به همراه عکس باشد و واقعاً نیاز کاربر را برطرف کند. توضیحات کوتاه و کلی نمی‌تواند یک محقق را مجاب به خرید فایل کند. پس شما باید در این زمینه تمام توجه لازم را داشته باشید و محصولات

خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید.

منبع

collect
0
avatar
mehranweb
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more