logo
logo
Sign in

بازاریابی مشترک چیست؟ راهنمای جامع Co-Marketing

avatar
googleads
بازاریابی مشترک چیست؟ راهنمای جامع Co-Marketing

در این مقاله با ما همراه باشید تا با بازاریابی وابسته و مزایای آن آشنا شوید.


به عنوان بازاریاب، ما همیشه به دنبال راه های جدیدی برای کسب درآمد بیشتر هستیم. بازاریابی مشترک به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید.چگونه می توان پارتنر یا شریک برتر گوگل شد؟ این فرآیند شامل دو یا سه شرکت است که با هم کار می کنند تا به درآمد و سود بیشتری از عملیات ترکیبی خود دست یابند. در این مقاله، نکات و ترفندهای بازاریابی وابسته را پوشش داده ایم که به شما در ایجاد کمپین ها و روابط موفق بازاریابی وابسته از ابتدا تا انتها کمک می کند.


بازاریابی وابسته چیست؟


بازاریابی می تواند برای هر برندی که می خواهد مخاطبان خود را گسترش دهد، آگاهی برند را افزایش دهد و تجربه جدیدی را به مخاطبان خود ارائه دهد، مفید باشد. در سرمایه گذاری های مشترک، شرکت های علاقه مند به یکدیگر می پیوندند تا محصولات خود را با هم بفروشند. به این ترتیب، دو یا چند کسب و کار به طور همزمان با همکاری یکدیگر برای به اشتراک گذاشتن مهارت ها و ارائه ارزش به مخاطبان خود رشد می کنند.


شرکت های شریک اغلب در فعالیت های تبلیغاتی خود برای یک پیشنهاد مشترک همکاری می کنند. در یک مشارکت بازاریابی مشترک، این دو شرکت محتوا یا محصولات را تبلیغ می کنند و نتایج آن تبلیغات را به اشتراک می گذارند. با استفاده از ارتباطات و قابلیت‌های هر یک از شرکا، کمپین‌های بازاریابی مشترک برای ایجاد سرنخ بیشتر و آگاهی از برند با تلاش کمتر طراحی می‌شوند.


بازاریابی مشترک یک نام تجاری مشترک


شاید قبلاً اصطلاحات بازاریابی مشترک و برندسازی مشترک را شنیده باشید، اما تفاوت این دو چیست؟ آیا آنها یکسان هستند؟ ظاهرا خیلی شبیه هم هستند. در حالی که نام تجاری مشترک به همکاری اشاره دارد که در آن دو شرکت محصولات یا تخصص خود را برای ایجاد یک محصول یا پیشنهاد با ارزش تر ترکیب می کنند، بازاریابی مشترک همه چیز را حتی فراتر می برد.


بازاریابی مشترک و بازاریابی مشترک


بازاریابی وابسته این را یک گام فراتر می برد


کمپین‌های بازاریابی مشترک فرصت‌هایی را برای تیم‌ها فراهم می‌کند تا با یکدیگر همکاری کنند تا یک محصول مشترک را راه‌اندازی و تبلیغ کنند، مانند محصولات یا محتوای دارای برند مشترک. در یک مشارکت بازاریابی مشترک، هر دو شرکت پیشنهاد را تبلیغ می کنند و نتایج این تبلیغات را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.


بازاریابی وابسته چگونه کار می کند؟


رایج ترین شکل بازاریابی مشترک این است که دو شرکت با مخاطبان مشابه با هم روی یک محتوا یا کمپین کار کنند و آن را به یک گروه مخاطب تبلیغ کنند.


این محتوا (کتاب الکترونیک، وبینار و غیره) اغلب در حالت تولید سرنخ برای دریافت اطلاعات تماس است. هر دو شریک قصد دارند بارگیری‌ها را از باغ به اشتراک بگذارند، بنابراین سرنخ‌هایی را که می‌توانند به تنهایی دریافت کنند، دو برابر می‌کنند.


این تنها راه برای اجرای یک کمپین بازاریابی وابسته نیست. علاوه بر راه حل فوق، دو شریک می توانند برای میزبانی مشترک یک رویداد و تقسیم هزینه ها توافق کنند، یا در مقیاس کوچکتر، شرکا می توانند برای میزبانی پست های وبلاگ در وب سایت های یکدیگر توافق کنند.


هنگامی که تصمیم به بازاریابی مشترک با یک شریک خاص دارید، مهمترین چیز این است که مطمئن شوید که هدف پروژه برای هر دو طرف یکسان است. اگر یکی از شرکا بخواهد رهبری کند، اما دیگری بخواهد بلیط رویداد سالانه خود را بفروشد، پیدا کردن پروژه ای که هر دو طرف را راضی کند می تواند بسیار دشوار باشد. یکی از مهمترین جنبه های هر کمپین بازاریابی وابسته، صفحه فرود مشترک است.


صفحه فرود برای مشترکین بازاریابی وابسته


هم محتوای شما و هم صفحه اصلی شما باید بر اساس نام تجاری رایج باشد. این شامل استفاده از لوگوی هر دو شریک در عنوان و ذکر هر دو شریک در محتوا است. از آنجا که ممکن است دانلودهای پیشنهادی خود را با شریک خود به اشتراک بگذارید، باید با تیم حقوقی خود در مورد سلب مسئولیت مناسب در پایین فرم مشورت کنید.


صفحه فرود اعضا


صفحات فرود G Suite و Hubspot مشترک


برای مثال، پیشنهاد HubSpot و Google بیان می‌کند که پس از دانلود کتاب الکترونیکی توسط کاربر، اطلاعات Google مجاز است با شرکای خاصی به اشتراک گذاشته شود. برای سازماندهی کردن چیزها در ابزار اتوماسیون بازاریابی خود، همچنین توصیه می کنیم کد جداگانه ای برای نام گذاری این صفحات با مارک مشترک ایجاد کنید تا آنها را از صفحات موجود خود راحت تر متمایز کنید.


در مرحله بعد، ممکن است در مورد چگونگی تعیین اینکه کدام کسب و کار می تواند شریک خوبی برای کسب و کار شما باشد، سؤالاتی داشته باشید. اجازه دهید در بخش بعدی با هم به این سوال پاسخ دهیم.


چگونه شریک بازاریابی وابسته مناسب خود را پیدا کنید


در هر رابطه بازاریابی مشترک، باید اطمینان حاصل کنید که همکاری با یکدیگر سود متقابل دارد. همچنین می توانید سوالات زیر را در این مورد از خود بپرسید:


آیا آنها مدل مخاطب مشابهی دارند که می خواهند رشد کنند؟ در غیر این صورت، ارزشی که از تبلیغ محتوایم به مخاطبانم می‌برم ممکن است بی‌ارزش باشد.


چه تعداد سرنخ می توانید از این همکاری بدست آورید؟ آیا این یک تعهد زمانی بیش از حد است؟ فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا ارزش آن را دارد یا خیر.


آیا آنها تخصصی دارند که من ندارم؟ فرض کنید مخاطبان ما به نحوه بهینه سازی برای سئوی محلی علاقه زیادی دارند، اما پایگاه دانش من محدود به دانش عمومی سئو است. شاید بهتر باشد با یک متخصص سئو محلی همکاری کنید.


آیا برند و نام آنها شهرت خوبی دارد؟ با افرادی که اعتبار شما را پایین می آورند معاشرت نکنید.


آیا افرادی که می خواهید با آنها کار کنید جالب هستند؟ درست است که تجارت کار است، اما باید سرگرم کننده باشد. شرکای مورد علاقه خود را پیدا کنید.


نحوه برنامه ریزی یک توافقنامه بازاریابی مشترک


اکنون که شریکی برای همکاری پیدا کرده اید، وقت آن است که به مرحله بعدی بروید.


1. ایده ای برای صحبت در مورد آن بیاندیشید


زمانی که تصمیم گرفتید با چه کسی همکاری کنید، وقت آن است که ایده ای برای صحبت در مورد آن ارائه دهید. پس از رسیدن به این مرحله، ابتدا تکالیف خود را انجام دهید. تا جایی که می توانید درباره شرکت و مخاطبانش بیاموزید، ایده های خود را به روشی که آنها دوست دارند توسعه دهید و ارزشی را که می خواهید ارائه دهید به آنها نشان دهید.


معمولاً وقتی درباره یک ایده صحبت می کنید، شما ماهی کوچک هستید و آنها ماهی بزرگ. به عبارت دیگر در این سناریو به راحتی می توانند نه بگویند. برای مقابله با این، سعی کنید به آنها نشان دهید که کار با شما دیوانه کننده نیست.


اگر طرف دیگر گفتگو هستید، ایده ها را بپذیرید. حتی اگر فردی که با شما در تعامل است حرفه ای نیست، فوراً فرصت را از دست ندهید. اگر پیشنهاد یک همکاری کاملا غیر واقعی است، با آنها صادق باشید، و اگر ایده جالب به نظر می رسد، اما اکنون زمان مناسبی برای تعهد به پروژه نیست، آنها را به عنوان شرکای احتمالی آینده در نظر بگیرید.


2- اهداف خود را مشخص کنید


اگر مشاوره می خواهید، مطمئن شوید که شریک زندگی شما آن را می داند. مطمئن شوید که آنها هم همین را می خواهند. اگر اهداف شما همسو نباشد، هیچ یک از شما به ارزشی که می خواستید و برای آن برنامه ریزی کرده بودید، در این رابطه نخواهید رسید.

collect
0
avatar
googleads
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more