logo
logo
Sign in

بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ به انتخاب «جان واترز

avatar
ghonzel
  بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ به انتخاب «جان واترز

«آنت» و «فرانس» در میان عناوین برگزیده «جان واترز» به چشم می‌خورد.

«جان واترز» فیلمساز رادیکالی است که هراسی ندارد از اینکه فهرست فیلم‌های برتر سال خودش را منتشر کند و به دلیل انتخاب‌های غیرمرسومش شاهد حملاتی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی باشد. فهرست بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۱ او نیز تفاوتی با این سنت همیشگی ندارد.


برترین فیلم سال ۲۰۲۱ به انتخاب واترز «آنت» به کارگردانی «لئوس کاراکس» فرانسوی و بازی «ماریون کوتیار» و «آدام درایور» است. واترز می‌نویسد: «بهترین فیلم سال یک موزیکال دیوانه‌وار، زرق‌وبرق‌دار و خوشبختانه خود-افراطگر با «برادران اسپارکس» است در مورد یک هنرمند خشمگین با خصوصیات کلیشه‌ای مردانه، دوست دختر خواننده اپرایش، و دخترشان است که به نحوی یک عروسک متولد شده. خودتان فیلم را ببینید تا هیچ‌کس نتواند این شاهکار جنون‌آمیز را برایتان خراب کند. بله – خیلی طولانی است.»


دیگر فیلم عجیب فهرست واترز «آرواره‌ها» به کارگردانی «کانتن دوپیو» است. داستان این کمدی عجیب در مورد دو دوست ساده-لوح است که حشره‌ای عظیم‌الجثه کشف می‌کنند و تصمیم می‌گیرند برای به دست آوردن پول آن را به نمایش بگذارند. واترز در مورد این فیلم می‌نویسد: «احمقانه‌ترین فیلم هنری سال به کارگردانی یک فیلمساز مؤلف فرانسوی که تخصصش در کمدی‌هایی با یک شوخی است، در مورد یک مگس غول‌پیکر و دو کله‌پوک فرانسوی، یکی از خنده‌دارترین و جذاب‌ترین فیلم‌هاست.»


واترز می‌گوید در فهرست امسالش فیلم «کلوب اونانیا» را با «مادران موازی» (Parallel Mothers) «پدرو آلمودوار» جایگزین کرده است.


 


۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۱ به انتخاب «جان واترز»:

 


۱. آنت (Annette)


۲. تابستان روح (Summer of Soul)


۳. گرداب (Vortex)


۴. فرانس (France)


۵. زیباترین پسر دنیا (The Most Beautiful Boy in the World)


۶. آرواره‌ها (Mandibles)


۷. موشک سرخ (Red Rocket)


۸. تراژدی مکبث (The Tragedy Of Macbeth)


۹. سن-نارسیس (Saint-Narcisse)


۱۰. کلوب اونانیا (The Onania Club)


منبع :

https://30nama.com/news/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d9%84%d9%88%db%8c%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d8%b5%d9%84-%d8%af%d9%88%d9%85-only-murders-in-the-building-%d9%be%db%8c%d9%88%d8%b3%d8%aa

collect
0
avatar
ghonzel
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more