logo
logo
Sign in

خرید خانه در ازمیر

avatar
naabseo
خرید خانه در ازمیر


ازمیر در ساحل دریای اژه قرار دارد و به عنوان نگین دریای اژه شناخته شده است. ازمیر به باغ زیتون و جنگل های کاج مشهور است و موقعیت برتری از لحاظ تجاری، صنعتی و بندری دارد. در قسمت جنوبی این شهر سواحل ماسه ای و آثار تاریخی زیادی وجود دارد که بزرگترین شهر باستانی در جهان به نام شهر تاریخی افس را در خود جای داده است. یکی از محله های قدیمی ازمیر منطقه بورنووا است که قدمت این منطقه به 6500 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

تاریخچه شهر ازمیر

ازمیر در هزاره سوم قبل از میلاد به وجود آمد. به گفته تاریخ شناسان قدمت این شهر به دوران قبل از تمدن ترووا می رسد. شهر ازمیر در منطقه فعلی بورنووا واقع شده است. ازمیر در طول تاریخ فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است. در سال 1500 قبل میلاد در تصرف قلمرو هیتی ها در آناتولی مرکزی درآمده بود. از قرن 11 تا 15 این شهر توسط بیزانس ها و ترک ها اداره می شد. در سال 1402، توسط امیر تیمور مورد تاخت و تاز قرار گرفت.

جاذبه های گردشگری ازمیر

پرگامون: از آنجایی که ازمیر یک شهر تاریخی است، جاذبه های گردشگری با قدمت زیادی در خود جای داده است. محراب پرگامون از جمله دیدنی های ازمیر است. این شهر در گذشته پایتخت سلسله آتالید در قرن سوم بوده است. محراب پرگامون به دلیل ایوان سرپوشیده، مقبره ها، محراب کیبلی، دیوارهای شهری و … به ثبت جهانی رسیده است.

آیگای: شهر آیگای یا قلعه نمرود یکی دیگر از آثار باستانی شهر ازمیر است. قدمت این شهر به قرن سوم قبل از میلاد می رسد. این قلعه در روزگاران گذشته جایگاه مقدس آپولون یا همان خدای روشنایی به شمار می رفته است.

آگورا: آگورا از جمله آثار باستانی ازمیر است که از بقایای محافظت شده شهر اسمیرنا به جا مانده است. آگورا یک موزه با فضای باز است و در گذشته در یونان برای برپایی بازارها و مکانی برای تجمعات استفاده می شده است. قدمت این منطقه باستانی به قرن 4 قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

برج ساعت ازمیر: از معروف ترین مکان های ازمیر برج ساعت است. نام دیگر این برج ساعت کولسی است که در میدان کوناک و در مرکز شهر ازمیر قرار دارد. برج ساعت ازمیر در سال 1901 توسط یک معمار خوش ذوق فرانسوی ساخته شد. ارتفاع برج ساعت به 25 متر می رسد.

 

مزایای خرید خانه در ازمیر

یکی از مسایل مهمی که در هر خریدی در نظر گرفته می شود ارزش افزوده ای است که از آن خرید بدست می آید. خرید ملک هم از آن دسته خریدهایی است که هر کس شاید یک یا دو بار تجربه کند و جز مواردی است که همیشه ریسک های خود را دارد. در کشور ما بدلیل رشد این بازار همیشه سرمایه گذاری در بخش مسکن مطمئن بوده و حتی در زمان رکود بازار مسکن دارایی های ما رشد می کند. در ترکیه نیز بازار مسکن در سالهای اخیر با رونق بسیاری همراه بوده و سرمایه گذاری در بازار مسکن راهی مطمئن برای حفظ ارزش دارایی است.

هدف از ارائه این مطلب بررسی شاخص های مسکن و صرفا بررسی علمی این بازار نیست. بلکه برای کسانی که قصد مهاجرت یا سرمایه گذاری در ترکیه را دارند. مختصری شرح این بازار را دادیم تا با خیال آسوده از اینکه آیا سرمایه ما در ترکیه رشد خواهد کرد یا آیا بعد از چند سال متضرر نخواهیم شد، اقدام به خرید خانه در ازمیر بکنند.

همانطور که پیداست شاخص مسکن در بازار ترکیه روند رو به رشدی را در ماههای اخیر داشته به نحوی که از ۲۶۶.۴ واحد در ماه ژوئن به ۲۶۸.۱ واحد در ماه جولای رسیده است.

 

collect
0
avatar
naabseo
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more