logo
logo
AI Products 

دستگاه تصفیه هوا

avatar
naabseo
دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا وسیله‌ای برای پاک‌سازی هوا است و هوای داخل منزل یا خودرو را از آلاینده‌ها و سموم پاک‌سازی می‌کند. درواقع تصفیه‌کننده‌ها بهترین گزینه برای بیماران ریوی محسوب می‌شوند. این دستگاه مفید برای از بین بردن آلاینده‌ها شامل موی حیوانات، دود، بوهای نامطبوع و گردوغبار طراحی شده است. به‌ویژه برای افرادی که آسم دارند یا از آلرژی‌های فصلی رنج می‌برند، وجود یک دستگاه تصفیه هوا ضروری است. این دستگاه‌ها از یک یا چند فیلتر تشکیل شده‌اند و از این طریق هوا را به گردش در می‌آورند. با عبور هوا از فیلترها، آلاینده‌ها و ذرات حذف شده و هوای تمیز جایگزین می‌شود.

معرفی انواع دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا که توسط تکنولوژی فیلترینگ کار می کنند، دارای انواع گوناگونی می باشند که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره شده است.

 دستگاه تصفیه هوای رومیزی

دستگاه های تصفیه هوای رومیزی با وزن سبک در ابعاد کوچک و متوسط ارائه می شوند و به همین دلیل مناسب استفاده در محیط هایی با متراژ کم همچون اتاق خواب ها می باشند.دستگاه تصفیه کننده هوا رومیزی معمولاً دارای 3 مرحله فیلتراسون است.

دستگاه تصفیه هوای ایستاده

دستگاه های تصفیه هوای ایستاده سایز بزرگتری نسبت به نوع رومیزی دارند، در این دستگاه ها ممکن است از تعداد مراحل بیشتری فیلتراسیون استفاده شود.

دستگاه تصفیه هوای همراه

دستگاه های تصفیه هوای همراه، دارای قابلیت حمل بر روی گردن می باشند و وزن آن ها بسیار سبک است. این دستگاه ها توسط فرآیند جذب یون ها عمل تصفیه هوا را انجام می دهند. دستگاه تصفیه کننده هوای همراه، مناسب برای استفاده افرادی است که در هوای آلوده مجبور به بیرون رفتن از منزل می باشند.

دستگاه تصفیه هوای اتومبیل

همان طور که از نام این دستگاه تصفیه کننده هوا مشخص است برای استفاده در اتومبیل طراحی شده است. برای فعالیت دستگاه تصفیه کننده هوا کافی است، آن را به فندک ماشین وصل کنید و یا در مواردی امکان استفاده از باطری قلمی هم در آن تعبیه شده است. دستگاه تصفیه کننده هوای اتومبیل، نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب و یا حرارت قرار گیرد.

انواع فیلتراسیون دستگاه تصفیه هوا

فیلتراسیون هوا عمدتاً به دو شکل انجام می شود که شامل موارد زیر می باشد:

فیلتراسیون فعال

در فیلتراسیون فعال (Active)، فرایند با یونیزه کردن آلاینده ها انجام می شود. در این دستگاه ها نیاز به تعویض فیلتر نمی باشد، ولی نکته مهم این است که در فیلتراسیون فعال گاز ازن تولید می شود، که افزایش غلظت گاز ازن در محیط موجب گلو درد، درد قفسه سینه و سرفه می گردد.

فیلتراسیون غیر فعال

در فیلتراسیون غیر فعال (Passive)، با مکش هوا به درون دستگاه و عبور از فیلتر های مختلف، هوا تصفیه شده و از جهت مخالف دستگاه خارج می شود.

چگونه یک دستگاه تصفیه هوای مناسب انتخاب کنیم؟

تنوع زیاد دستگاه‌های تصفیه هوا ممکن است انتخاب را برای شما کمی سخت کند. هنگام انتخاب و خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب به نکات زیر توجه کنید :

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا

دستگاه‌های ازن‌ساز و دارای لامپ uv مناسب نیستند. چراکه تولید گاز ازن در این دستگاه‌ها تهدید بزرگی برای سلامتی ما هستند. حتما یک دستگاه با سیستم فیلتراسیون صرف انتخاب کنید. بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا در جهان، فقط از فیلترهای با کیفیت برای جذب آلاینده‌ها استفاده می‌کنند و ماده جدیدی به هوا اضافه نمی‌کنند

کیفیت و ظرفیت فیلترها

 فریب تعداد مراحل فیلتراسیون را نخورید! فیلتراسیون سه مرحله‌ای شامل مراحل پیش فیلتر، فیلتر هپا و فیلتر کربن فعال؛ بهترین و موثرترین سیستم فیلتراسیون است. علاوه بر تعداد مراحل و سیستم فیلتراسیون، به کیفیت و ظرفیت فیلترها هم توجه کنید. دستگاه‌های ارزان قیمت و کوچک معمولا فیلترهای کوچکی دارند و بعد از گذشت زمانی کوتاه اثربخشی خود را از دست می‌دهند و یا هزینه‌های اضافی برای تعویض فیلتر به شما تحمیل می‌کنند. پس حتما دستگاه تصفیه هوا با فیلتراسیون سه مرحله‌ای، فیلتر‌های با کیفیت و ظرفیت بالا انتخاب کنید.

قدرت دستگاه یا همان ظرفیت هوادهی

یک دستگاه تصفیه هوای کوچک با یک فن ضعیف نمی‌تواند هوای تمام فضای منزل شما را تصفیه کند، یک دستگاه تصفیه هوای مناسب باید یک فن قدرتمند با مصرف بهینه برق و کم صدا داشته باشد.

تناسب دستگاه با محیطی که از آن استفاده می‌شود

 ماهیت آلودگی در اهواز که پر از گرد و خاک است، با تهران و رشت متفاوت است. حال تصور کنید که یک دستگاه که برای چین یا اروپا طراحی شده است چقدر می‌تواند در محیط منزل شما ناکارامد باشد. پس یا از یک دستگاه تصفیه هوای ایرانی با کیفیت و استاندارد استفاده کنید و یا قبل از خرید دستگاه، از توانایی دستگاه تصفیه هوای مورد نظر خود برای تصفیه هوای محیط زندگی خود اطمینان حاصل کنید.

خدمات پس از فروش

دستگاه تصفیه هوای شما پس از مدتی نیاز به تعویض فیلتر دارد، یا ممکن است به هر دلیلی نیاز به تعمیر پیدا کند. از اینرو هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا به خدمات پس از فروش توجه کنید. چه بسا دستگاه‌های خارجی که توسط شرکت‌های بازرگانی وارد ایران شده و به فروش رفته‌اند اما پس از چند سال دیگر فیلتر آن‌ها در بازار پیدا نمی‌شود.

طراحی زیبا

دستگاه تصفیه هوایی که می‌خرید قرار است به یک عضو جدانشدنی از دکوراسیون منزل یا محل کار شما تبدیل شود، پس به طراحی و زیبایی آن توجه کنید.

collect
0
avatar
naabseo
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more