logo
logo
Sign in

خرید هوشمندانه با بررسی کیفیت محصولات فولادی

avatar
ahanyekta
خرید هوشمندانه با بررسی کیفیت محصولات فولادی

بررسی کیفیت محصولات فولادی در سال 1401

برای بررسی کیفیت محصولات فولادی نیاز است یک سری آزمایش های خاص صورت بگیرد. مثلاً آزمایش سختی پذیری یکی از آزمایش هایی است برای عمق و توزیع سختی ناشی از خنک سازی و کویچ در نظر گرفته می شود. در این روش کیفیت ورق سیاه و ورق های فولادی سنجیده می شود. نمونه ها می بایست اندازه کاملاً دقیقی داشته باشند و همینطور دمای مشخصی نیز اجرا شود. در این آزمایش، فولادهای کربنی ساده روی سطح، معمولاً سخت تر هستند اما هسته آنها نسبتاً نرم است. از سوی دیگر فولادهای آلیاژی عمق بیشتری از سختی دارند. در بررسی کیفیت محصولات فولادی معمولاً میزان میزان تحمل پذیری سختی اهمیت زیادی دارد.

در سال 1401 یک سری ایده های جدید برای بررسی کیفیت آهن آلات از سوی تیم آهن یکتا در نظر گرفته شده است که سبب می شود مرغوبیت محصول مشخص تر شود. مثلاً آزمایش انعطاف پذیری و شکل پذیری یک ماده یکی از مواردی است که توانسته به رشد خوبی برسد. زمانی که اندازه گیری طول صورت می گیرد و سطح نمونه کششی آزمایش می شود، تا زمان خرابی آن محاسبات دقیق و درستی صورت می گیرد. بررسی کیفیت محصولات فولادی با آزمایش خستگی

 آزمون خستگی که این روزها بخشی از اصول اصلی بررسی کیفیت محصولات فولادی محسوب می شود توانسته برای بررسی کیفیت تیرآهن نیز مورد تایید قرار بگیرد. به طور کلی آزمون خستگی برای تعیین رفتار مواد در زمان مواجهه با بارهای مکرر یا نوسانی استفاده می شود. این آزمایش جهت شبیه سازی شرایط تنش مناسب است. در واقع میزان پتانسیل خستگی یا حد تحمل بر اساس شمارش تعداد چرخه ها تعیین می شود. نیاز است که فشار در ابتدا از یک سمت و سپس از سمت دیگر اعمال شود. این آزمایش مشخص می کند که تحمل پذیری فلز تا پیش از شکسته شدن چقدر است. از این آزمون برای مطالعه رفتار مواد در شرایط مختلف و دامنه های خاص استفاده می شود و بارهای نوسانی را نیز کنترل می کند. شرایط سطح، دما و اندازه و غلظت تنش از موارد مهمی است که برای آزمایش خستگی در نظر گرفته می شود.

بررسی کیفیت پروفیل توسط آزمایش ضربه

حقیقت این است که بررسی کیفیت محصولات فولادی بر اساس نوع و شکل ظاهری در نظر گرفته می شود. آزمایش هایی که برای پروفیل آهن در نظر گرفته می شود متفاوت ارزیابی شده است و تست ضربه برای تعیین رفتار مواد در زمان بارگذاری زیاد در شرایط خم شدن و کشش و یا پیچش است. برای مشاهده قیمت پروفیل کلیک کنید . برای ضربه زدن به نمونه معمولاً از یک آونگ چرخشی با وزن ثابت استفاده می شود. این آونگ تا ارتفاع استاندارد بالا می رود. بخشی از انرژی آونگ برای گسیختگی نمونه استفاده می شود. آونگ از نظر ارتفاع به نسبت ارتفاع استاندارد کمتر است.

تضمین خرید با بررسی کیفیت انواع ورق

بررسی کیفیت محصولات فولادی و آهنی سبب می شود تا خرید بهتری داشته باشید. در واقع در سایت آهن یکتا، پیشنهاداتی از سوی تیم فروش در اختیار شما قرار می گیرد که سبب می شود تا هوشمندانه خرید کنید و همه جوانب را بسنجید. آزمایش سایش یکی از آزمایش هایی است که به طور کلی توانسته موقعیت اجرایی خاص خود را داشته باشد. این آزمایش ماهیت پیچیده ای دارد. در این تست چندین عامل مدنظر قرار می گیرند. مثلاً پین روی دیسک یکی از مکانیزم های مهم است که سبب می شود تا میزان سایش در برابر ضربه مشخص شود. این آزمایش بر اساس یک برنامه خاص صورت بگیرد و نیاز به یک سری تجهیزات برای شبیه سازی شرایط واقعی است. خوشبختانه تضمین کیفیت به واسطه این نوع تست به تایید رسیده است.

محصولات آهنی از نظر خوردگی نیز مورد تایید قرار بگیرند بنابراین بسیار مهم است که کیفیت ورق های آهنی در این راستا سنجیده شود. خوردگی شامل تخریب ماده به واسطه تعامل شیمیایی و متالورژی بین محیط و مواد خواهد بود. دقت کنید که مدل های مختلفی از آزمایش ها مدنظر است که سبب می شود شبیه سازی در شرایط واقعی صورت بگیرد. آزمایش غوطه وری در حمام نمک می تواند یک مکانیزم پر اهمیت باشد. همینطور یک لایه پوششی از فلز نیز توسط روی یا همان فرآیند گالوانیزه صورت می گیرد. روی ورق و فولاد از سازه ای استفاده می شود که برای استفاده در فضای باز در برابر خوردگی بی نظیر است. در این شرایط مهمترین موضوع این است که محافظت در برابر خوردگی به بهترین نحو صورت بگیرد.

ادامه مطلب در مشرق نیوز و آهن یکتا

https://b2n.ir/x93872

collect
0
avatar
ahanyekta
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more