logo
logo
AI Products 

انتخاب مخزن پلی اتیلن بر اساس ویژگی ها

avatar
polyethylenetank
انتخاب مخزن پلی اتیلن بر اساس ویژگی ها

ویژگی های مخزن که باید در نظر گرفته شود

رنگ:  مخازن ذخیره آب معمولاً در رنگ های تیره تر، یعنی سیاه یا سبز تیره در دسترس هستند . این به این دلیل است که آب می تواند حاوی جلبک ها و باکتری ها باشد که به نور حساس هستند. قرار گرفتن آنها در معرض نور خورشید رشد آنها را در آب کاتالیز می کند. رنگ‌های تیره‌تر از ورود نور خورشید به مخزن جلوگیری می‌کند که به نوبه خود مانع رشد جلبک‌ها می‌شود. اگرچه بیشتر جلبک ها خطری برای سلامتی انسان ندارند، اما بر طعم، بو و رنگ آب ذخیره شده تأثیر منفی می گذارند.

https://www.irpolymer.com/fa/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84/198/231/131/polyethylene-tank

مخزن پلاستیکی

تصویر: مخازن رنگ مشکی و سبز

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV): قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه UV در نور خورشید باعث تخریب مخازن پلاستیکی محافظت نشده می شود. این خرابی بر خواص فیزیکی مخزن تأثیر می گذارد و منجر به تغییر رنگ، ترک خوردن و از دست دادن استحکام می شود. هنگامی که تثبیت کننده های UV در حین تولید مخزن به رزین پلی اتیلن اضافه می شود، ساختار پلاستیکی از اثرات اشعه ماوراء بنفش محافظت می شود که دوام مخزن را افزایش می دهد.

بدون بیسفنول A (BPA): BPA یک ماده شیمیایی صنعتی است که برای سخت کردن پلاستیک استفاده می شود و راه خود را در بسیاری از ظروف پلاستیکی پیدا کرده است. BPA می تواند به محتویات ظرف پلاستیکی نفوذ کند و اگر بلعیده شود، می تواند باعث مشکلات سلامتی شود. برای محافظت از خود، مخازن پلاستیکی ساخته شده از رزین های پلی اتیلن بدون BPA را انتخاب کنید.

وزن مخصوص:  مخازن علاوه بر ظرفیت (چند گالن) بر اساس وزن مخصوص ماده ای که برای آن طراحی شده است نیز رتبه بندی می شود. وزن مخصوص نسبت چگالی بر حسب کیلوگرم بر متر مکعب ماده به وزن مخصوص یک مایع مرجع (معمولاً آب) است. مخزن ساخته شده برای ذخیره سازی باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا بتواند وزن مایعی را که ذخیره می کند تحمل کند. اندازه ضخیم تر نشان دهنده وزن مخصوص بالاتر است. مخزنی که برای مایع درون آن خیلی سبک باشد، در نهایت می شکند. به عنوان مرجع، یک مخزن طراحی شده برای استفاده برای کاربردهای ذخیره آب عموماً دارای وزن مخصوص یک خواهد بود.

مخازن طراحی شده برای کاربردهای ذخیره سازی زیرزمینی دارای وزن مخصوص بالاتری هستند (نزدیک به 2) زیرا نه تنها باید فشار آب داخلی را تحمل کنند، بلکه با فشار خارجی خاک نیز مقابله می کنند. به طور مشابه، مخازن با ظرفیت بالاتر عموماً دارای وزن مخصوص بالاتری هستند. وزن مخصوص یا ضخامت بالاتر با افزودن رزین بیشتر در طول فرآیند تولید به دست می آید. این توضیح می دهد که چرا هزینه این مخازن نیز بالاتر است.

ugtank

تصویر: مخازن ذخیره سازی زیرزمینی

منبع ورودی و خروجی:  مخازن به طور کلی دارای یک منبع ورودی و خروجی برای ورود و تخلیه آب به مخزن هستند. علاوه بر این، مخازن ممکن است دارای منبعی برای سرریز آب اضافی یا دسترسی انسان به مخزن برای تمیز کردن باشند. تدارکات دسترسی انسان یک راهرو/منهول با قطر مناسب است. در مخازن بزرگتر با کاربردهای ذخیره سازی زیرزمینی، ممکن است دو راهرو وجود داشته باشد زیرا شکل مخزن به صورت افقی استوانه ای است. دو راهرو (یکی در دو طرف مخزن) دسترسی را برای تمیز کردن فراهم می کند.

خروجی مخزن

تصویر: تجهیزات ورودی و خروجی مخزن

شکل:  مخازن استوانه ای عمودی برای اهداف ذخیره سازی آب در بالای زمین ایده آل هستند در حالی که مخازن استوانه ای افقی برای کاربردهای ذخیره سازی زیرزمینی مناسب تر هستند . مخازن استوانه ای افقی با پایه هایی که به عنوان بافل عمل می کنند برای استفاده به عنوان مخازن حمل و نقل عالی هستند. بافل ها مانع از افتادن مایع داخل مخزن در حین حمل و نقل می شوند.


collect
0
avatar
polyethylenetank
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more