logo
logo
AI Products 

عوامل کلیدی هزینه دستگاه تصفیه آب صنعتی

avatar
aslinaz
عوامل کلیدی هزینه دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟

وجه مشترک بسیاری از مردم فقیر، کوهنوردان و کسانی که در نواحی دورافتاده زندگی می‌کنند، تکیه بر منابع محلی و تصفیه نشده آب است که ممکن است آلوده باشند و قبل از مصرف ایمن باید تصفیه شوند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی با نام دیگر آب شیرین کن صنعتی، دستگاهی برای حذف نمک‌های محلول از آب و آب‌های سطحی است. دو فناوری رایج دستگاه تصفیه آب ، فناوری‌های حرارتی و غشایی هستند. دستگاه تصفیه آب حرارتی شامل گرم کردن آب شور برای تولید بخار آب است که سپس متراکم شده و به عنوان آب شیرین جمع آوری می‌شود. دستگاه تصفیه آب صنعتی غشایی برای جداسازی نمک‌ها از آب به غشاهای نیمه تراوا متکی هستند. دستگاه تصفیه آب  غشایی می‌توانند تحت فشار اسمز معکوس یا RO، رایج ترین روش مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب یا ولتاژ محور الکترودیالیز و معکوس الکترودیالیز باشند. دستگاه تصفیه آب به انواع مدل زیر است:

 • حرارتی
 • غشایی
 • جایگزین
 • انجماد
 • تبادل یونی

نحوه کار آب شیرین کن به هر مدل دستگاه تصفیه آب بستگی دارد.

  

اهمیت تصفیه آب‌های سطحی

ارتباط دستگاه تصفیه آب صنعتی با جهان به دلیل مقدار محدود آب شیرین روی زمین و تقاضای زیاد برای آن است. دفاع از سلامت انسان حیاتی است .مواد شیمیایی مضر، فلزات و سایر آلاینده‌های موجود در آب برای سلامت مردم و سایر حیوانات زنده مضر هستند.

از آنجایی که فرآیند طبیعی تصفیه آب بیش از حد سنگین است، تصفیه خانه‌های آب برای تسریع آن ساخته شد. برای ایمن سازی آب‌های سطحی برای آشامیدن، کار و فناوری زیادی مورد نیاز است. قبل از اینکه به شیر مصرف کننده برسد، آب سطحی از طریق تعدادی از مراحل حرکت می‌کند. در این پست با تصفیه آب سطحی و اهمیت آن آشنا خواهید شد.

 

 

 


آب سطحی چیست؟

به دلیل عاری بودن از مواد معدنی، آب سطحی اغلب به عنوان "آب سخت" شناخته می‌شود. نهرها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، نهرها، برف، آب اقیانوس‌ها، مرداب‌ها و دیگر منابع آبی موجود در سطح زمین، همگی نمونه‌هایی از آب‌های سطحی هستند . آلاینده‌های صنعتی، آفت کش ها، فضولات حیوانی، جلبک‌ها و طیف وسیعی از مواد آلی دیگر همگی به این آب حساس هستند.

حتی نهرهای کوهستانی به ظاهر بکر نیز به دلیل آسیب پذیری شدید این نوع آب در برابر آلودگی، می‌توانند تحت تأثیر فضولات حیوانات یا پوسیدگی قرار گیرند.

 


 

 

تصفیه آب‌های سطحی چیست؟

این یک ضدعفونی یا روشی برای فیلتر کردن آب‌های سطحی برای کاهش میکروب‌هایی است که باعث بیماری می‌شوند. منابع آب سطحی باید توسط سیستم‌های آبی فیلتر و ضد عفونی شوند. به دلیل هزینه بالای آب آشامیدنی و این واقعیت که آب همیشه در دسترس نیست، آب‌های سطحی تصفیه شده توسط تعداد فزاینده ای از مشاغل و دولت‌ها استفاده می‌شود.

 

 


 

فرآیند تصفیه سطحی

چهار روش برای تصفیه آب‌های سطحی با دستگاه تصفیه آب صنعتی است. به مراحل زیر دقت کنید:

انعقاد

انعقاد یا مخلوط مواد منعقد کننده در آب مانند پلیمرها، کلرید و سولفات، اولین مرحله در هر تاسیسات تصفیه آب سطحی است. مواد شیمیایی ناخواسته توسط این ترکیب مورد هدف قرار می‌گیرند، که باعث تجمع آنها و تشکیل کمپلکس‌های بزرگتر به نام لخته می‌شود.

لخته

پس از پایان مرحله انعقاد، آب به مرحله لخته سازی می‌رود. لخته‌های تولید شده مجبور می‌شوند به یکدیگر متصل شوند و ذرات معلق بیشتری را در این مرحله به دام بیندازند و در نتیجه مواد بزرگ‌تر و سنگین‌تری تولید می‌شوند که در مرحله بعد از بین خواهند رفت.

رسوب گذاری

مرحله بعدی در تصفیه آب‌های سطحی، ته نشینی است، که مستلزم جریان ملایم آب لخته شده از طریق یک مخزن یا حوضه در حالی که لخته‌های بزرگتر را در پایین سیستم نگه می‌دارد، جایی که در نهایت از بین می‌روند.

فاز ته نشینی بسیار مهم است زیرا از فیلترهای متشکل از ماسه، زغال سنگ و سایر ذرات برای حذف جامدات معلق از آب استفاده می‌کند. تصفیه در این مرحله نیز به دلیل کاهش زیاد کدورت، آب کاملاً تمیز تولید می‌کند.

جذب کربن

تصفیه آب سطحی همچنین دارای کربن است که از طریق فرآیندی به نام جذب کربن، آلاینده‌های شیمیایی خاصی را حذف می‌کند. این روش باعث می‌شود که ذرات نامطلوب به سطح کربن بچسبند و به طور موثر حذف شوند و از گیر افتادن آلاینده‌ها در فضاهای کوچک بین دانه‌های ماسه جلوگیری شود.

فیلتراسیون

هنگامی که از فیلتر در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می‌شود، ذرات جامد به طور کامل از آب حذف می‌شوند. این ممکن است فاضلاب پیش تصفیه شده، آب‌های زیرزمینی یا آب‌های سطحی باشد. هدف از این سیستم‌های تصفیه آب تامین آب با کیفیت مناسب برای مصارف صنعتی مشخص شده است.

ضد عفونی

افزودن تصفیه آب ازن، کلر و سایر مواد ضدعفونی کننده برای از بین بردن موجودات میکروبیولوژیکی مانند باکتری ها، ویروس ها، انگل ها، باکتری‌ها و غیره بخشی از مرحله ضدعفونی تصفیه آب‌های سطحی است. در طول فرآیند تصفیه آب سطحی، افزودن مواد ضد عفونی کننده کافی برای حفظ سطح باقیمانده در آب که به طور موثر همه باکتری‌های موجود در کانال‌ها را از بین می‌برد، زمان زیادی طول می‌کشد.

  

اهمیت تصفیه آب‌های سطحی

از آنجایی که دسترسی به آب‌های سطحی آسان تر از آب‌های زیرزمینی است، برای طیف وسیعی از فعالیت‌های انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان منبع حیاتی آب آشامیدنی عمل می‌کند و برای آبیاری مزارع استفاده می‌شود. استخراج آن با استفاده از پمپاژ مستقیم ساده است. دستگاه تصفیه آب صنعتی تلاش می‌کند تا ارگانیسم‌های بیماری زا و خطرات سلامتی مرتبط با آنها را به سطح ایمن کاهش دهد.

تصفیه آب سطحی فرآیند حذف یا کاهش غلظت آلاینده‌ها و اجزای نامطلوب در آب به منظور مناسب ساختن آن برای استفاده مورد نظر است. این ضدعفونی برای سلامت انسان حیاتی است زیرا به مردم امکان نوشیدن و آبیاری را می‌دهد.

از سوی دیگر، آب تصفیه شده برای همه افراد روی کره زمین ضروری است. برای نوشیدن، آشپزی و سایر وظایف خانگی مانند استحمام، تمیز کردن دندان‌ها و شستن لباس‌ها لازم است. این نه تنها زندگی ما را سالم تر می‌کند، بلکه برای تمیز نگه داشتن محیط اطراف نیز حیاتی است.

 

 


 

هزینه یک سیستم آب شیرین کن صنعتی آب چقدر است؟

دستگاه تصفیه آب صنعتی مجموعه متنوعی از فن آوری‌ها و روش‌ها را در بر می‌گیرد که صنایع و اهداف مختلفی را انجام می‌دهند. شما بدون شک به این فکر می‌کنید که "هزینه یک سیستم آب شیرین کن صنعتی آب چقدر است؟" خواسته‌های شما شامل تصفیه آب، تصفیه فرآیند و جداسازی، تصفیه فاضلاب یا ترکیبی از این موارد باشد.

همانطور که قبلاً کشف کرده اید، تعیین هزینه یک سیستم تصفیه آب به دلیل اجزا و اجزای متعددی که در ساخت سیستم وجود دارد دشوار است. این پست برخی از این متغیرها را توضیح می‌دهد و نحوه ارتباط آنها با طیف گسترده ای از سیستم‌های تصفیه آب صنعتی را نشان می‌دهد.

 

 یک دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل چه مواردی است؟

تصفیه آب، تصفیه و جداسازی فرآیند و تصفیه فاضلاب همگی نمونه‌هایی از تصفیه آب صنعتی هستند. به کدام یک از این نوع ضدعفونی نیاز دارید، و همچنین نیازهای منحصر به فرد فرآیند و امکانات شما، تجهیزات خاص به کار رفته در کارخانه شما را تعیین می‌کند. موارد قبل لیستی از اقلام معمولی تجهیزات موجود در سیستم آب شیرین کن صنعتی آب است:

 • شفاف کننده‌هایی که از ته نشینی، لخته سازی یا انعقاد برای حذف ذرات معلق استفاده می‌کنند.
 • کل مواد جامد محلول (TDS) در خوراک و پساب با استفاده از نرم کننده‌های آهکی کاهش می‌یابد.
 • روغن‌ها با استفاده از جداکننده‌های روغن/آب و/یا دستگاه‌های شناور هوای محلول حذف می‌شوند.
 • ذرات بزرگتر و مواد باقیمانده با استفاده از فیلتر ذرات حذف می‌شوند.
 • فیلتراسیون ذرات محلول، آلاینده‌های بیولوژیکی و مواد شیمیایی یونی با استفاده از غشاء.
 • برای تصفیه آب از اسمز معکوس یا نانوفیلتراسیون استفاده می‌شود.
 • از فیلتر پرس برای آبگیری لجن استفاده می‌شود.
 • ستون‌های IX برای نرم کردن و/یا حذف ترکیبات یونی مانند سختی، قلیاییت، کلرید، جیوه، فلزات و مواد آلی و غیره استفاده می‌شوند.
 • راکتورهای تنظیم PH و ترکیبات شیمیایی برای رسوب فلز
 • پانل کنترل (بسته به سطح مورد نظر اتوماسیون).
 • پمپ ها، مخازن، خطوط لوله، شیرها و اسکیدها نمونه‌هایی از تجهیزات جانبی هستند.

عناصر دستگاه تصفیه آب صنعتی بسته به نیاز شما متفاوت خواهد بود. استفاده از این فناوری‌ها و سایر فناوری‌ها برای رسیدگی به یک نیاز ضدعفونیی خاص ممکن است اغلب انعطاف‌پذیر باشد و درک عناصری که قیمت‌ها را بالا یا پایین می‌کنند می‌تواند شما را قادر سازد تا اجزای بهینه سیستم آب شیرین کن صنعتی را متناسب با اهداف و بودجه خود تعیین کنید.

 

 
عوامل کلیدی هزینه دستگاه تصفیه آب صنعتی

نرخ جریان

به طور متوسط، کاهش نرخ جریان با کاهش هزینه‌های سرمایه ای در سیستم‌های تصفیه آب صنعتی مرتبط است. اگرچه این قانون برای بسیاری از سیستم‌ها اعمال می‌شود، نرخ جریان تاثیر بیشتری بر برخی از فناوری‌ها نسبت به سایرین دارد.

نرخ جریان یک سیستم معمولاً بر حسب گالن در دقیقه (GPM) یا گالن در روز (GPD) (GPD) بیان می‌شود. هنگام برنامه ریزی یک سیستم آب شیرین کن صنعتی جدید، لطفاً به یاد داشته باشید که هرچه ظرفیت GPM یا GPD بزرگتر باشد، گرانتر خواهد بود.

کیفیت آب

ترکیب و شیمی آبی که باید فرآوری شود از عوامل مهم در قیمت تمام تصفیه خانه‌های آب است. درک انواع مختلف و غلظت ترکیبات موجود، و همچنین هر گونه تفاوت در آرایش جریان بسیار مهم است.

به طور کلی، هرچه تعداد آلاینده‌های موجود بیشتر باشد، فرآیندهای بیشتری در قطار تصفیه آب مورد نیاز است و هزینه اولیه بالاتر می‌رود. شیمی و ترکیب جریانی که باید تصفیه شود، عوامل مهمی در هزینه بیشتر سیستم‌های دستگاه تصفیه آب صنعتی هستند.

درک انواع و مقادیر مختلف ترکیبات درگیر، و همچنین هر گونه تفاوت در ترکیب جریان بسیار مهم است. به طور کلی، هرچه تعداد آلاینده‌های موجود بیشتر باشد، مراحل بیشتری در قطار تصفیه آب مورد نیاز است و هزینه اولیه بالاتر می‌رود.

خلوص هدف

همچنین بسیار مهم است که بدانید چه نوع خروجی از سیستم آب شیرین کن صنعتی آب تجاری خود می‌خواهید. تعیین سطوح آلودگی مجاز برای محدودیت‌های تولید به شما کمک می‌کند بهترین فناوری را برای برآورده کردن خواسته‌های خود انتخاب کنید و در عین حال از پرداخت بیش از حد برای خلوص آب که خارج از محدوده هدف شما است، اجتناب کنید.

مصالح برای ساخت و ساز

مصالح انتخاب شده برای ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی شما ممکن است تاثیر مالی قابل توجهی داشته باشد. اگرچه بسیاری از مصارف تجاری به شرایط سختی مانند سرعت جریان بالا، دماهای شدید یا سطوح pH و/یا مواد شیمیایی خطرناک نیاز دارند، اما برخی دیگر اینگونه نیستند.

 

collect
0
avatar
aslinaz
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more