logo
logo

مخزن گالوانیزه

avatar
polyethylenetank

مخزن گالوانیزه یا تانکر آب گالوانیزه شرکت irpolymer محصولی فولادی است که برای نگهداری آب شرب و آب صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد، از مخازن آب گالوانیزه برای نگه داری آب شرب و یا مخازن نگهداری آب در ساختمان ها، پالایشگاه ها، آتش نشانی و... استفاده میشود. 

علاوه بر مخازن آب گالوانیزه، انواع دیگری از این مخازن از جمله: پلی اتیلن، کامپوزیت و... هم کاربرد زیادی دارند که با توجه به محلی که قصد استفاده از آنها را دارید میتوانید یکی از آنها انتخاب کنید. به این دلیل که برای ساخت آنها از ورق گالوانیزه استفاده میشود. قیمت آنها هم به طور مستقیم به قیمت ورق گالوانیزه بستگی دارد. 

مخزن گالوانیزه چیست ؟

از مخزن گالوانیزه معمولا جهت نگهداری و ذخیره آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی در ساختمانهای مسکونی ، کارخانجات ، کارگاه ها و … استفاده میشود . از گذشته تا به امروز مخزن گالوانیزه دارای محبوبیت بالایی بوده که در ادامه به دلایل محبوبیت این دسته از مخازن خواهیم پرداخت. مخازن گالوانیزه را میتوان در اشکال مختلف تولید نمود که بسته به نوع سفارش و محل استفاده مشتری متفاوت خواهد بود. بطور معمول مخازن گالوانیزه را در اشکال افقی ، عمودی ، مکعب ، بیضی و … تولید میشوند. ورق های سفید در برابر زنگ زدگی نسبت به ورق های سیاه از مقاومت بالاتری برخوردار هستند .به همین علت اکثر واقع از ورق سفید برای ساخت مخزن نگهداری آب استفاده میشود. مخازن آب تاثیر بسیار زیادی را در توسعه کشورها برعهده دارند به این دلیل که یکی از مهمترین ارکان توسعه کشورها دسترسی به آب بهداشتی سالم و پایدار می باشد . که برای اینکه به آب پایدار دسترسی داشته باشیم تانکر آب گالوانیزه جزء لاینفک این موضوع می باشد . از مزایای مخزن آب گالوانیزه می توان مقاومت بالا در خصوص زنگ زدگی ، نصب سریع ، ساخت کامل مطابق با سفارش و درخواست مشتری و … اشاره نمود .

مقالات مرتبط:

دریچه منهول

مخزن پلی اتیلن

 

کاربرد مخزن گالوانیزه 

منبع آب گالوانیزه یا تانکر آب گالوانیزه یا مخزن آب گالوانیزه محفظه ای است که از فولاد که با فلز روی پوشش داده شده است ساخته می شود . کاربرد عمده این نوع از مخازن جهت ذخیره آب شرب و آب غیر شرب می باشد همچنین مخازن آب گالوانیزه را می توان جهت کاربرد های کشاورزی ، زراعتی ، آتش نشانی و همین طور ذخیره دیگر سیالات غیر اسیدی به کار گرفت .

باید توجه داشته باشید که متریال بکار برده شده وپوشش های انجام شد در این نوع مخازن بایستی به گونه طراحی و صورت گیرد که مخزن آب کیفیت آب را چندان تغیر ندهد . در مخازن گالوانیزه پوشش گالوانیزه توسط فلز روی انجام پذیرد و طبق استاندارد En 10142 بایستی ۲۷۵ گرم بر متر مربع فلز روی بر سطح فولاد مورد نظر قرار بگیرد .

 مراحل ساخت مخزن گالوانیزه

برای ساخت این مخزن باید بعد از مشخص کردن ظرفیت و ابعاد مخزن در ابتدا ورق ها و عدسی های مخزن را مونتاژ کرد. بعد از این کار عدسی ها به قسمت لبه زنی ارسال می شوند و در مرحله بعدی دوباره عدسی ها جهت نصب و جوشکاری به روی بدنه به سالن جوشکاری ارسال می گردند و بعد از اتمام کامل جوشکاری در نهایت سایر متعلقات مانند لوله ورود و خروج، دریچه بازدید و درب بر روی مخزن نصب می شود. و در آخرین مرحله بعد از تست و کنترل نهایی به انبار منتقل می شوند


collect
0
avatar
polyethylenetank
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 300 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.