logo
logo
AI Products 

دستگاه تصفیه آب صنعتی

avatar
naabseo
دستگاه تصفیه آب صنعتی

به منظور استفاده و عملکرد بهتر در صنایعی که فعالیت آنها مبتنی بر استفاده از آب تصفیه شده می باشد ، استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی توصیه می شود . این فرآیندها می تواند شامل گرم و خنک کردن ، شستشو و .. باشد .

به علت پایین بودن هزینه ها در سیستم تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس ، امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی مجهز به این سیستم به منظور دستیابی به آبی سبک و بدون املاح ، یکی از بهترین گزینه ها می باشد .

همچنین دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس علاوه بر پایین بودن هزینه نسبت با کارایی دستگاه ، ظرفیت بالایی در تولید آب شیرین دارد .

دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس توانایی حذف موادی مانند آهن ، نمک ، سرب ، کلسیم ، منگنز و .. از آب را دارد . اکثر ترکیبهای معدنی که در آب وجود دارد بزرگتر از مولکول های آب هستند بنابراین میتوان با سیستم اسمز معکوس ، این ترکیبات را که در غشای نیمه تراوا به دام افتاده اند از مولکولهای آب جدا کرد .

در تولید و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی ،کلیه نیازها و اهداف استفاده از دستگاه تصفیه آب ، اعم از میزان تولید ، میزان آب تصفیه شده مورد نظر ، میزان آلودگی آب مورد تصفیه باید در طراحی دستگاه تصفیه آب مد نظر قرار گیرد .

در دستگاه تصفیه آب صنعتی، ممبران در عملیات تصفیه آب مهمترین وظیفه را به عهده دارد . ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی توانایی حذف املاح به میزان 99 درصد را دارد.

مزایای دستگاه تصفیه آب صنعتی

·        سیستم اسمز معکوس نسبت به روش های دیگر تصفیه آب صنعتی، اقتصادی تر است.

·        انرژی کمتری نسبت به سایر روش ها مصرف میکند.

·        حذف باکتری ها ،ویروس ها فلزات سنگین ازفیلتر ممبران دستگاه تصفیه اب صنعتی

·        این امکان وجود دارد پساب ایجاد شده را به محیط زیست برگشت داد و یا از آن برای استفاده مجدد دردستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده نمود.

·        دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس دارای کلیه استانداردهای بین المللی می باشد.

دلایل استفاده از آب شیرین کن صنعتی

در جوامع امروزی با توجه به مشکلات بسیار در صنعت و زندگی روزانه انسان ها، کمبود آب شیرین یکی از بزرگترین معضلات و محدودیت ها می باشد. این گونه معضلات به جز آب شرب در کشاورزی، مواد بهداشتی، تولید دارو و صنعت به چشم میخورد. در کنار کم آبی آب دریا نیز منبع بزرگی برای تولید آب می باشد که به دلیل حجم بالایی از نمک و املاح غیر قابل استفاده بوده و به کمک آب شیرین کن دریایی می توان آب های شور را به چرخه طبیعت بازگرداند. آب شیرین کن RO، 99.6% از املاح موجود در آب دریا را حذف و به آب شیرین و خالص تبدیل می کند.

برای شیرین کردن آب به کمک اسمز معکوس، آب تصفیه نشده (آب شور) با فشار بسیار توسط پمپ به داخل محفظه ای که دارای غشای نیمه تراوا حرکت می کند، آب تقریبا خالص در یک طرف غشا و آب با املاح و ناخالصی ها در طرف دیگر جمع می شود. این فشار از فشار اسمزی طبیعی بیشتر است در نتیجه مولکول های کوچک تر از منافذ غشا عبور می کندو مولکول های بزرگتر باقی می ماند. مولکول های بزرگ تر در جریانی جانبی از کنار غشاء عبور داده شده و دفع می گردند. در پیش تصفیه آب شور با توجه به نوع املاح و آلودگی های موجود از دستگاه و تجهیزات مختلفی مانند ازن ژنراتور، اولترافیلتراسیون، فیلتر کربنی و فیلتر شنی و غیره استفاده می گردد. به کمک این تجهیزات آلودگی های آب کاسته شده و کمتر به غشای اسمز معکوس آسیب می رسد.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی و اسمز معکوس دارای فیلترهای متعددی می باشد . روش بکار رفته در این دستگاهها معمولا اسمز معکوس است. قطعات بکار رفته در این سیستم ها معمولا از دستگاه های تصفیه آب خانگی بزرگتر هستند که شامل سختی گیرهای رزینی یا سیلیس برای نرم کردن آب و حذف کلسیم و منیزیم برای محافظت از ممبران و افزایش طول عمر آن و فیلترهای پیش تصفیه بزرگتر که بعنوان پیش تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرند . شکل و طراحی تمام این سیستم ها تقریبا شبیه همدیگر هستند و از یک پلاتفورم پشتیبانی می‌کنند اما نکته مهمی که میتواند آنها را از لحاظ قیمت متفاوت کند کیفیت قطعات و امکانات و امکانات های اضافی در آنها است.

موارد استفاده از دستگاه تصفیه آب :

·        کارخانجات کوچک و بزرگ برای تهیه و تامین آب شرب پرسنل و آب معدنی

·        در صنایع ریخته گری جهت جلوگیری از ایجاد لکه بر روی محصولات تولید شده

·        شیشه سازی و شیشه بری

·        لبنیات ، تولید کره ، ماست ، پنیر و …

·        صنایع خوراکی و آشامیدنی و بسته بندی محصولات غذایی

·        دارویی و پزشکی

·        در حوزه بیمارستانی و سلامت

نکته ای که برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی لازم است به آن توجه شود این است که باید میزان مصرف دقیق آب تصفیه شده را که به آن احتیاج داریم محاسبه نماییم. به عنوان مثال اگر یک گلخانه دار در ۲۴ ساعت نیاز به ۱۵ متر مکعب در شبانه‌ روز آب تصفیه شده دارد باید حتماً یک دستگاه تصفیه آبی خریداری نماید که قابلیت تصفیه آب به ظرفیت.20 الی ۲۵ متر مکعب در شبانه روز را داشته باشد این ملاحظه را به این دلیل باید در نظر گرفت که دستگاه تصفیه آب صنعتی بهتر است در کل ۲۴ ساعت شبانه روز کار نکند و مدت کوتاه برای استراحت برای آن درنظر گرفت. زیرا هر چقدر زمان استراحت دستگاه تصفیه آب صنعتی بیشتر باشد به تبع آن خرابی و استهلاک آن کمتر است

دولت های منطقه ای و ایالتی آنها را به عنوان ابزاری برای کمک به تحقق اهداف آبی حال و آینده در برنامه های آبی خود گنجانده اند.


collect
0
avatar
naabseo
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more