logo
logo
Sign in

انواع پروفیل آهنی

avatar
ahanyekta
انواع پروفیل آهنی

پروفیل چیست؟

مقاطع تو خالیی از جنس آهن که برای استحکام سازه استفاده میشود پروفیل نام دارد .پروفیل اشکال مختلفی دارد که هر کدام از انها کاربرد های مختلفی در ساختمان سازی و صنعت دارند به طور کل می توان همه پروفیل هارا در دو دسته ساختمانی و صنعتی دسته بندی کرد .

پروفیل زد Z

تا به امروز یک نقشه ساختمانی مهندسی را از نزدیک دیده‌اید. با توجه به نوسانات بازار قیمت پروفیل زد دچار تغییراتی میباشد. در سایت آهن یکتا میتوانید قیمت روز مقاطع فولادی را مشاهده نمایید. علامت Z در نقشه‌های مهندسی، بیانگر پروفیل زد است. پروفیل Z علاوه بر ساختمان‌ سازی در صنایع دیگر مانند کشتی‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این مورد پروفیل معمولا در ساخت سقف‌های شیروانی فلزی استفاده می‌شوند.


ناودانی

پروفیل های ناودانی در جنس‌های مختلفی مانند استیل و فولاد، و آلومینیوم ساخته می‌شود. این پروفیل های پر کاربرد، از ورق‌های گالوانیزه فولادی نیز ساخته می‌شود. پروفیل های ناودانی که بیشترین استفاده را در ساخت چارچوب‌های پنجره و درب دارند.گفتنی است که پروفیل ناودانی در دو شکل مشبک و ساده تولید می‌شوند.

میلگرد

یکی از مقاطع فولادی بسیار مشهور میلگرد است که در همه ساختمان ها از آن استفاده می‌شود. میلگردها به دو شکل کلی آجدار و بدون آج ساخته می‌شود که بسیاری از پایه ساخت محصولات فولادی مانند سنجاقک، خاموت و رکابی هستند.

قیمت میلگرد در قطرهای گوناگونی متفاوت تولید می‌شود و هر قطر آن، در قسمت خاصی از ساختمان به کار می‌روند. میلگردها به همراه بتن معمولا در سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مقاومت کششی مصالح را افزایش دهند.

دنیای مقاطع فولادی را بدون وجود میلگرد نمی‌توان تصور کرد؛ اهمیت این محصول در سازه‌ های فولادی و صنایع به اندازه‌ای است که بدون وجود میلگرد هیچ پروژه‌ای را نمی‌توان به اتمام رساند. حجم بالای استفاده از میلگرد در سازه‌های فولادی بسیار زیاد است و عوامل های مختلف در قیمت میلگرد تاثیرگذار هستند.ادامه مطلب :

https://ahanyekta.com/articles/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%81%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D9%87%D9%86%DB%8C

collect
0
avatar
ahanyekta
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more