logo
logo
AI Products 

پورتا فیلتر اسپرسوساز چیست؟

avatar
services apliancess
 پورتا فیلتر اسپرسوساز چیست؟

اسپرسوساز برای اینکه یک خروجی خوب و با کیفیتی داشته باشد، باید از یکسری قواعد و قطعات برای دستگاه استفاده نمود. یکی از قطعات مهم اسپسوساز که به تشخیص مشکلات استخراج اسپرسو کمک می کند،پورتافیلتر است. پورتافیلتر به باریستا این امکان را می دهد که فوراً استنباط کند که آیا تکنیک های تهیه اسپرسو به درستی کار می کنند یا خیر. و فرآیند استخراج عصاره قهوه به طور یکنواخت در تمام سطح قهوه انجام می شود و به طور منظم ادامه می یابد! در ادامه می توانید مقاله پورتا فیلتر اسپرسوساز چیست؟ را مطالعه نمایید.

فیلتر پورتا یکی از ابزارهای کار با اسپرسوسازها است که در حین دم کردن اسپرسو به آن نیاز دارید! این مقاله به شما کمک می کند تا با پورتافیلتر آشنا شوید و با اجزای آن و نحوه صحیح کار آن آشنا شوید. لطفا به ما بپیوندید.

بررسی پورتافیلتر

اگر تا به حال دستگاه اسپرسوساز دیده باشید حتما متوجه شده اید که دستگاهی به همراه آن وجود دارد که دانه های آسیاب شده قهوه را با فشار شدید آبی که توسط دستگاه اسپرسوساز روی آن ها پاشیده می شود داخل آن می ریزد و مراحل بعدی را بیرون بیاورید.

عصاره قهوه با کارما

دستگیره ها و سوراخ های کوچک پورتافیلتر به کاربر یا باریستا این امکان را می دهد که آن را به دستگاه متصل کند تا در هنگام دم کردن به راحتی در دسترس باشد.

اسپرسوسازهای کوچکتر معمولاً دارای یک پورتافیلتر هستند، در حالی که مدل های بزرگتر برای آماده شدن برای حجم بیشتر و تقاضای قهوه بیشتر دارند.

یکی از اسپرسوسازهای بازار اسپرسوساز بوش می باشد. وقتی این دستگاه خراب می شود باید از نمایندگی تعمیرات اسپرسوساز بوش بخواهید مشکل شما را برطرف نماید.

قطعات پورتا فیلتر

در ادامه اجزای پورتافیلتر را برای شماتوضیح خواهیم داد، این قطعات عبلرتنداز:

·        دسته پرتافیلتر

·        سبد دستگاه

·        حافظه پرتافیلتر

·        فشارسنج

دسته پرتافیلتر

این قسمتی از پورتافیلتر است که کاربر برای نگه داشتن آن روی دستگاه قرار می دهد.وزن و احساس دسته می تواند نقش زیادی در ارگونومی یا احساس پورتافیلتر در دست کاربر داشته باشد.

سبد دستگاه

بخشی از پورتافیلتر است که دانه های آسیاب شده را با اندازه مناسب برای اسپرسو نگه می دارد و در زیر جایی که آب از دانه ها عبور می کند قرار دارد. مکانیسم ایجاد فشار اضافی با استفاده از برخی مدل های پرتافیلتر تحت فشار ساخته می شود.

حلقه پرتافیلتر

پورتافیلترها یک یا دو حلقه دارند که به اسپرسو کمک می کند تا قهوه را به طور یکنواخت از پورتافیلتر خارج کند. یعنی اگر دو شات اسپرسو می‌خواهید، داشتن دو حلقه باعث می‌شود اسپرسو به طور یکنواخت در دو فنجان جاری شود.

فشارسنج

برخی از پورتافیلترها دارای فشارسنج هستند که در اسپرسوسازهای تجاری اهمیت ویژه ای دارد که به شما امکان می دهد در صورت عدم وجود عدد فشارسنج روی خود دستگاه، فشار خروجی پمپ خود را بررسی کنید.

انواع پورتافیلتر

در حالی که همه پورتافیلترها عملکرد یکسانی را ارائه می دهند، انواع مختلفی وجود دارد که به روش های مختلف کار می کنند:

پورتافیلترهای تحت فشار:

همانطور که از نام آن پیداست، مکانیسمی برای ایجاد فشار اضافی در طول فرآیند دم کردن دارند. هر سازنده از نظر سبد فیلتر، اندازه سوراخ و الگوی سوراخ، طرح های کمی متفاوت دارد، اما همه آنها یکسان هستند.

برای برخی از برندها، مکانیزم فشار در سبد پورتافیلتر تعبیه شده است. بقیه در داخل دستگاه تعبیه شده است.

پورتافیلترهای بدون فشار:

برخلاف اجزای ضد فشار خود، پورتافیلترهای بدون فشار با تکیه بر اندازه، مقدار و طراحی سوراخ ها برای ایجاد فشار مناسب بر روی قهوه در طول فرآیند تولید اسپرسو کار می کنند.

باریستاهای با تجربه تر ممکن است ترجیح دهند از یک پورتافیلتر بدون فشار استفاده کنند، زیرا به شما امکان می دهد با تغییر متغیرهای ذکر شده در بالا (اندازه، مقدار و طراحی سوراخ ها) خروجی اسپرسو را بکشید.پورتافیلترهای سطح پایین:

که به عنوان پرتافیلترهای تهی نیز شناخته می شوند، برای تهیه اسپرسو نیز استفاده می شوند، اما به دلیل کارایی کم و عدم استخراج قهوه به خوبی، اسپرسو کارما استخراج نمی شود!

اسپرسوساز مانند هر وسیله دیگر امکان خرابی برای آن وجود دارد، برای تعمیر اسپرسوساز در خانه بر روی لینک کلیک نمایید.

نحوه استفاده از پورتافیلتر

·        پودر دانه های قهوه خود را در پورتافیلتر بریزید تا کاملا پر شود.

·        سطح رویی و اضافی قهوه را بردارید تا صاف شود.

·        پودر را با دست خود به داخل پورتافیلتر فشار دهید تا خطی که معمولاً روی سبد مشخص شده است، که نشان می دهد کاربر چقدر باید کار کند.

·        پورتافیلتر را داخل دستگاه قفل کنید و شات اسپرسو خود را با توجه به نوع اسپرسوساز مورد نظر خود آماده کنید.

·        تنظیم مجدد: اگر اسپرسوی شما از دانه های قهوه آنطور که می خواهید استخراج نمی شود، برخی از تنظیمات را بازنشانی کنید.

--------------------------

*******************************************

منبع: www.ipemdad.com


collect
0
avatar
services apliancess
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more