logo
logo
AI Products 

سیستم گرمایش از کف چیست؟

avatar
moradbaghi
سیستم گرمایش از کف چیست؟

طرز کار سیستم گرمادهی از زمین چگونه است؟

در سیستم‌ گرمایش از کف آبی، انتقال حرارت از کف توسط لوله ‌هایی که زیر سطح زمین با آرایش خاصی تعبیه شده اند؛ انجام می ‌گیرد. در این سیستم گرمایشی، نوع قرارگیری لوله ها، مهم ترین بخش مقاوم سازی آن در حد ایده آل باید لوله ها به شکل 5 لایه ساخته شوند. دقت داشته باشید که گرم ‌ترین نقطه باید در محلی قرار بگیرد که بیش‌ ترین نیاز را دارد. پس قبل از اجرای سیستم گرمادهی از زمین باید بهترین نوع چیدمان لوله ‌ها را پیاده سازی کنید. و به نحوی نصب کنید که مثلا در حمام بیشترین میزان گرمایش را ایجاد کند. و یا در راهرو ها کمترین گرما موجود باشد. باز هم تاکید می کنیم که وجود یک لایه عایق بین کف ساختمان و لوله‌ های نصب شده برای جلوگیری از هدر رفتن گرما و آسیب رسیدن به متریال ‌های کف ضروری می باشد.

مزایا و معایب سیستم گرمادهی از زمین نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی

  1. اولین مزیت سیستم های گرمایش از کف، استفاده بهینه از انرژی تولید شده می باشد. به طور مثال برای ایجاد گرمایش از طریق رادیاتورهای سنتی به ۱۴۹-۱۶۷ درجه فارنهایت یا ۶۵-۷۵ درجه سانتیگراد گرما نیاز است. اما با استفاده از سیستم گرمادهی از زمین تنها به ۸۴ درجه فارنهایت یا ۲۹ درجه سانتیگراد نیاز است.
  2. دومین مزیت سیستم گرمادهی از زمین، مصرف کمتر انرژی می باشد. چرا که در این سیستم از عایق بندی استفاده می شود. و انرژی از پایین به بالا منتقل و محیط را به طور یکنواخت گرم می کند.
  3. با پیاده سازی سیستم گرمایش از کف، هیچگونه اختلالی در فضای داخلی ایجاد نمی شود. و فضای بیشتری در اختیار است و برای اجرای هر دکوراسیونی آزادی به عمل می آید.
  4. از مهم ترین مزیت های سیستم گرمادهی از زمین، حفظ امنیت و راحتی افراد حاضر در محل است. متاسفانه سالانه شاهد مرگ و خسارت بسیاری از هم نوعان در استفاده از بخاری گازی و حتی کولر گازی هستیم. به همین دلیل زمانی‌که از سیستم ‌های گرمایش از کف استفاده می ‌کنید، دیگر لازم نیست نگران آسیب دیدن افراد حاضر در منزل باشید.
  5. از دیگر مزیت های سیستم گرمایشی، سازگاری آن با انواع کفپوش ها می باشد. گرمایش از کف با انواع روکش ‌ها از جمله سنگ، کاشی، سرامیک، پارکت، لمینت و فرش سازگاری دارد.
  6. عمر بالای سیستم گرمادهی از زمین، از دیگر مزیت های استفاده از آن است. به جرات می توان گفت که پس از نصب صحیح تا ۳۰ سال به صورت تضمین شده می ‌توانید از سیستم گرمایش از کق بهره بگیرید.

برای خواندن ادامه مطلب و دانلود کاتالوگ به وب سایت سهند هواساز مراجعه کنید


collect
0
avatar
moradbaghi
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more