logo
logo

مخزن اسید

avatar
frppipeeee
img

مخزن اسید برای نگهداری چه موادی طراحی و تولید می شوند؟

همانطور که می دانید برخی از سیالات از قبیل اسیدها و یا سودها و بازها مواد خورنده خطرناکی هستند که اگر در نگهداری آنها کوتاهی حاصل گردد ممکن است خطرات زیادی به همراه داشته باشد. برای نگهداری انواع اسیدها و بازها و سودها از مخزن اسید استفاده می شود. طراحی و تولید انواع مخرن اسید دارای حساسیتهای بالایی می باشد. در صورت طراحی ضعیف و نامناسب ممکن است سوراخ شدن و خوردگی و نشتی و یا انفجار مخزن اسید به دنبال داشته باشد. مخزن اسید ، منبع یا محفظه ای است از مواد اولیه ای بسیار مقاومی ساخته شده است و در برابر اسیدهای مختلف اعم از سولفوریک ، نیتریک ، کلریدریک ، فسفریک و … از خود مقاومت خوبی نشان می دهند و از جنس های استیل ۳۱۶ ، پلی اتیلن با دانسیته بالا ، پلی پروپیلن ، کامپوزیت و فایبرگلاس یا جی آرپی در ظرفیتهای ۱ تا ۲۰۰ مترمکعب بصورت دفنی و غیر دفنی در دو قالب عمودی یا افقی می تواند تولید شود .در این مقاله سعی خواهیم نمود تا به معرفی انواع مخزن های اسید بپردازیم و مزایا و معایب ، بهمراه راه حلی ساده برای استعلام قیمت مخزن اسید را برای شما ارایه نماییم .اسید ها در طبیعت به دو شکل آلی و معدنی وجود دارند. اسید های آلی بر پایه ترکیبات آلی و اسید های معدنی بر پایه ترکیبات معدنی می باشند. میزان اسیدیته و تاثیرگذاری اسیدها بر مبنای خاصیت اکسید کنندگی آنها می باشد و هر چقدر قدرت اکسیدکنندگی یک اسید بیشتر باشد، به عنوان اسید قوی تر شناخته می شود. با توجه به قدرت اکسیدکنندگی اسیدها، انتخاب مخزن جهت ذخیره و حمل اسید ها از اهمیت ویژه ای برخورداراست. علاوه بر قدرت اکسیدکنندگی و یا خورندگی اسیدها، جرم حجمی آنها نیز در انتخاب مخزن ذخیره سازی اسید حائز اهمیت است. در میان اسیدهای آلی و معدنی، اسید سولفوریک به عنوان یک اسید معدنی بسیار قوی و سنگین مورد توجه قرار گرفته است و همچنین اسید نیتریک و اسید هیدروکلریک نیز نگهداری ویژه ای را می طلبند. بنابراین در ادامه بیشتر مطالب حول این سه ماده بیان خواهد شد. همچنین خصوصیاتی که یک ماده باید داشته باشد تا به عنوان مواد سازنده مخزن ذخیره اسید انتخاب شود، بیان خواهد شد.

مخزن اسید نیتریک:

اسید نیتریک (HNO3) یک اسید شفاف با بوی تند و دارای خورندگی بسیار بالایی می باشد و در صنعتی دارای کاربرد فراوانی می باشد. اسید نتیریک در تولید کودهای کشاورزی ، نجاری ، ساخت و پرداخت فلزات ، پیشران موشک ، تولید ضدعفونی کننده ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. به شما یادآور می شویم که اسید نیتریک ، یک ماده شیمیایی بسیار خطرناک است که اگر به درستی ذخیره سازی نشود ممکن است هزینه های جبران ناپذیری در پی داشته باشد. درنگهداری از اسید نیتریک و برخی از اسیدهای دیگر باید به این مسئله توجه نمایید که اسید نیتریک در صورت تماس با برخی از فلزات ، گاز هیدروژن با قابلیت انفجار تولید می کند .اسید در صورت تماس با پوست بدن موجب نابودی کامل پوست و جسم انسان می گردد. همین مباحث خطرناک مسئله نگهداری اسیدها را بسیار مهم می نماید. مخزن اسید باید گونه ای طراحی گردد که خاطر کارفرمایان و مشتریان را آسوده نماید. و رسیدن به این آسودگی خاطر تنها از تخصص و دانش مهندسین یک شرکت برمی آید. از بهترین گزینه ها برای ذخیره سازی و نگهداری اسید نیتریک ، مخازن پلی اتیلن می باشند. این مخازن توانایی نگهداری اسید نیتریک را تا غلظت ۳۰ درصد و دمای ۵۰ درجه سانتیگراد به صورت ایمن دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با سایر مخازن اسید می توانید به وب سایت پایپ گستر مراجعه نموده و یا اینکه با مشاورین فنی شرکت تماس بگیرید تا این عزیزان شما را جهت انتخاب بهترین مخزن اسید به نحو احسن راهنمایی نمایند. 

collect
0
avatar
frppipeeee
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 300 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.