logo
logo
AI Products 

قیمت امروز تیرآهن در سایت آهن یکتا

avatar
ahanyekta
قیمت امروز تیرآهن در سایت آهن یکتا

تیرآهن چیست؟تیرآهن مهمترین نوع پروفیل های ساختمانی است که به سه صورت معمولی IPE )استاندارد اروپا و ایران(، INP )استاندارد چین و روسیه( و IPB )بال پهن(وجود دارد. تیرآهن معمولی به عرض ۸۰ تا ۶۰۰ میلیمتر عرضه می شود و مورد استفاده آن در ستون ها، خرپا ها، نعل درگاه ها، بیم ها در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری می باشد.

تیرآهن اساسی ترین پروفیل ساختمانی است که بعضا در پروژه های صنعتی نیز کاربرد دارد. کاربرد تیرآهن در ساختمان به صورت ستون، خرپا، نعل درگاه، تیر در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری استفاده می شود.

تیرآهن سایز ۱۴تیرآهن ۱۴ جز یکی از پرکاربرد ترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان سازی محسوب می شود و در پروژه های ساختمانی قیمت تیرآهن یکی از گران ترین نوع تیرآهن ها می باشد . در صنعت ساختمان سازی پروفیل تیرآهن جز مهم ترین قطعه فولادی در پایداری سازه ها می باشد . تیرآهن از نظر شکل ظاهری دارای دو بال افقی و یک جان عمودی می باشد و یکی از مهم ترین وعمده ترین وظایف تیرآهن تحمل کردن تنش های حاصل از نیروهای وارد شده بر سازه می باشد .در مجموعه آهن استیل یکتا انواع تیرآهن سایز ۱۴ را میتوانید مشاهده کنید و برای استعلام قیمت تیرآهن ۱۴ به صورت آنلاین میتوانید از سایت آهن یکتا مشاهده کنید و یا با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

تیرآهن ۱۴ از پر متقاضی‌ ترین انواع تیر ساده و از نوع سبک آن است. کاربرد تیرآهن‌ ها در سه دسته کلی تیر اصلی، تیر فرعی و تیر کلاف می‌باشد. استفاده در تیرهای سایز پایین، به دلیل سبک بودن آن، وزن کلی سازه و هزینه‌های اجرایی آن را کاهش می‌ دهد. تیرآهن ۱۴ در محدوده وزنی ۱۲/۹ تا ۳۳/۷ کیلوگرم بنا به استانداردهای مختلف، تولید می‌شود.

۱.به طور کلی سه نوع تیرآهن در بازار موجود می باشد؟

تیر IPE استاندارد اروپا و ایران-تیر INP استاندارد چین و روسیه-تیر IPB بال پهن

۲.بهترین برند تیرآهن موجود در بازار ایران کدام است ؟

تیرهای تولید داخلی در دو نوع سبک و استاندارد موجود می باشد. در حال حاضر می توان گفت بهترین نوع تیر موجود در بازار تیرآهن ذوب آهن اصفهان می باشد

۳.تفاوت تیرآهن ذوب آهن اصفهان با تیرآهن‌های متفرقه چیست ؟

تیرآهن ذوب آهن از نظر وزن نسبت به متفرقه‌های داخلی سنگین‌تر و از کیفیت بالاتری برخوردار است و از جدول اشتال تبعیت می‌کند که این خصوصیات شامل تیرآهن‌های متفرقه نمی‌باشد.


فرایند تولید تیرآهن 

در این فعالیت تیرآهن بال پهن نمره ۶۰ تا ۱۰۰ و به روش نورد گرم Hot Rolling تولید می گردد، یکی از روش های رایج و متداول شکل دهی فلزات، نورد گرم می باشد. بدین صورت که، ابتدا شمش فولادي از نوع شمشه (بلوم) با مقطع و طول مشخص به درون كوره هاي حرارتي نورد ریخته شده و پس از رسيدن به درجه حـرارت مورد نظر و عبور از قفسه های نورد ابتدایی (مجموعه غلتک ها) مقطع آن کاهش و طول آن را افزایش می دهند و نهایتاً با عبور از قفسه های نورد میانی و پایانی به شکل تیراهن تبدیل می گردد و سپس به طول های مورد نظر برش و بسته بندی می شوند.

 

انواع تیرآهن و استاندارد آن

تیرآهن IPE : استاندارداروپا و آلمان – ارتفاع ۸۰-۶۰۰ میلیمتر

تیرآهن IPB : تیراهن بال پهن – ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیمتر

تیرآهن INP: استاندارد چین و روسیه – ارتفاع ۸۰ تا ۶۰۰ میلیمتر


این نوع تیرآهن ها در سه دسته اصلی طبقه بندی می شوند، که عبارتند از: تیرآهن بال پهن سنگین HEB، تیرآهن بال پهن سبک HEA و تیرآهن سنگین TPB. به طور معمول تیرآهن های بال پهن سنگین ضخامت بیشتری نسبت به تیرآهن های بال پهن سبک دارند. این تیرآهن ها در سایزهای مختلف از ۱۰ تا ۱۰۰۰ تولید شده و به بازار ارائه می شود.

به عبارت دیگر ورق ضخیمی که بین بال های تیرآهن قرار گرفته را جان تیرآهن می گویند. این تیرآهن ها با استانداردهای مختلفی تولید می شود که مهمترین آنها استاندارد اروپا می ‌باشد و در ایران نیز برای تولید این پروفیل آهنی از استاندارد اروپا تبعیت می شود.


collect
0
avatar
ahanyekta
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more