logo
logo
Sign in

خرید خانه در کانادا

avatar
solardesalinator
خرید خانه در کانادا

کشور کانادا بزرگترین کشور قاره‌ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که در شمال این قاره واقع شده است. پایتخت آن، شهر اوتاوا است و مجموعاً از ده استان تشکیل شده است که اسامی آنها در ادامه آمده است. به دلیل نزدیکی زیاد کشور کانادا به قطب شمال، بسیاری از قسمت‌های آن خالی از سکنه هستند. اما تمرکز مردم در مناطق خوش‌ آب و هوای جنوبی آن بسیار بالا است. این کشور با آمریکا مرز مشترک دارد و در نتیجه با هم روابط اقتصادی زیادی دارند به طوری که هیچ دو کشوری، حجم معاملات آنها را ندارند. کشور کانادا کشوری با تمدن قدیمی، فرهنگی غنی و امکانات و رفاه اجتماعی بسیار بالا است که آن را به یکی از بهترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

میزان جرم و جنایت و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و تناسب هزینه‌های زندگی با درآمدِ شهروندان، شرایط بسیار ایده‌آلی برای آنها ایجاد کرده است. در آخرین آمار منتشر شده، جمعیت این کشور در حدود ۳۷ میلیون نفر تخمین زده شده است. واحد پول آن دلار کانادا است و زبان رسمی آن، دو زبان فرانسوی و انگلیسی هستند. اقتصاد این کشور نیز بسیار پیشرفته است و جزو ده اقتصاد برتر جهان محسوب می‌شود. منابع طبیعی زیادی در این کشور وجود دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به نفت، گاز، طلا، زغال سنگ، مس، سنگ آهن، نیکل، پتاس، اورانیوم و روی به همراه چوب و آب اشاره کرد.

قیمت خرید خانه در کانادا

قیمت خرید خانه در کانادا متاثر از شرایطی است که باید در مورد آن بسیار تحقیق شود، برای آنکه معامله خرید خانه با دقت بالایی انجام شده و تمامی جوانب بررسی شده باشد معامله حتما باید توسط مشاورمجرب انجام شود زیرا خرید خانه در کانادا بسیار دارای پیچیدگی است که به تنهایی نمی توان از عهده آن برآمد. به اختصار مطرح شد که خرید خانه در کانادا قیمت های متفاوتی بر اساس نوع، مساحت، شهر، محله و تجهیزات و امکانات آن دارد. اما مسلماً قیمت خرید خانه و آپارتمان در کلان ‌شهرهای کانادا و یا مناطق خوش آب و هوای آن، قیمت های بیشتری دارد. علاوه بر آن عنوان شد که قیمت خرید آپارتمان در مراکز شهری با حومه شهرهای کانادا یکسان و مشابه نیستند.

نکاتی در مورد خرید خانه در کانادا

اکثر متقاضیان خرید خانه در کانادا با استفاده از وام‌های بانکی و تسهیلات مشابه اقدام به این کار می‌کنند. دریافت کنندگان وام از بانک‌ها باید اقساط را براساس دوره‌ای که بانک تعیین کرده بپردازند. در نتیجه بخشی از درآمد شما صرف پس دادن بدهی به بانک می‌شود. بهتر است که در میزان وام دریافتی دقت داشته باشید تا بیش از 30 درصد از درآمد ماهیانه صرف بازپرداخت آن نشود در غیر این صورت برای پرداخت سایر هزینه‌ها با مشکل روبرو خواهید شد.

اکثر کارفرمایان در کانادا حقوق کارکنان را به حساب بانکی واریز می‌کنند پس بهتر است از این روش پرداخت به عنوان موقعیتی مناسب برای سرمایه‌گذاری در بانک و پس انداز برای دریافت وام و خرید خانه استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود که پول خود را در حساب‌های TFSAپس انداز کنید چون دارندگان این نوع از حساب‌های بانکی اگر قصد خرید خانه برای اولین بار را داشته باشند از پرداخت مالیات، معاف می‌شوند

برای دریافت وام، در مورد این که کدام موسسه یا بانک سود کمتری دریافت می‌کند تحقیق کنید. بدین منظور می‌توانید از واسطه‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. این واسطه‌ها شما را به موسسات پرداخت‌کننده وام معرفی می‌کنند و موسسه نیز اجرت وساطت آن‌ها را پرداخت می‌کند. این موسسات مبلغ وام را .به حساب فروشنده واریز می‌کنند

پیشنهاد می‌شود که در زمان خرید خانه با پرداخت مبلغی به کارشناس از او بخواهید که خانه مورد نظر را بررسی .کرده تا از سالم بودن بخش‌های مختلف آن مطمئن شوید

در کانادا معمولا در مراحل پایانی خرید خانه از وکیل استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌شود که برای انجام معاملات .حتما از وکیل مشاوره بگیرید

مراحل خرید ملک در کانادا

·        در مراحل انجام پروسه خرید ملک در کانادا خریدار می تواند با ویزای توریستی به این کشور آمده و نحوه پیشبرد مراحل خرید ملک در کانادا را از نزدیک زیر نظر داشته باشد.

·        ابتدا خریدار به همراه نماینده املاک، ملک را انتخاب کرده و به کمک وکیل پیشنهادی به همراه پیش پرداخت برای خرید خانه رائه می گردد.

·        سپس، طرفین قرارداد به توافقی جامع دست پیدا می کنند.

·        پس از نوشتن توافق نامه، شرایط کلی و جزئی قرار داد مورد مطالعه و تایید وکیل قرار خواهد گرفت.

·        در این مرحله وکیل وظیفه دارد تا درباره هرگونه سوء پیشینه فروشنده را مورد تحقیق قرار دهد.

·        وکیل قرارداد نامه ای را تنظیم می کند و در آن مبالغ پرداختی از سوی خریدار در آن ذکر می گردد.

·        در مرحله آخر کار انتقال پول از خریدار به فروشنده توسط وکیل انجام شده و کلید های منزل به خریدار تحویل داده می شود.

مزایا و معایب خرید ملک در کانادا

توجه داشته باشید شما با خرید ملک در کانادا نمی‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. سرمایه‌گذاری در املاک کانادا با وجود نرخ مالیات مقرون‌به‌صرفه نیست. با وجود اینکه کشور کانادا از سرمایه‌گذاری مهاجران و افراد خارجی حمایت می‌کند ولی این کشور از سرمایه‌گذاری غیرفعال حمایت نمی‌کند. سرمایه‌گذاری که منجر به گردش سرمایه نشود سرمایه‌گذاری غیرفعال است و خرید ملک در کانادا جزو سرمایه‌گذاری‌های غیر فعال است.

شما می‌توانید ملکی را به قصد اجاره دادن خریداری کنید. توجه داشته باشید که هر سال باید درآمد حاصل از اجاره ملک خود را در زمان مالیات اعلام کنید. همچنین در صورت اجاره دادن ملک، مالیاتی با توجه به هزینه اجاره به مالک تحمیل می‌شود. پس اگر قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارید بهتر است روش‌های دیگری برای سرمایه‌گذاری در کانادا استفاده کنید.


collect
0
avatar
solardesalinator
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more