logo
logo

سفر به استانبول

avatar
alirezasaraei

شهر استانبول درست در شمال غربی منطقه مرمر ترکیه جای خوش کرده است و نیز مساحت آن 1.831 کیلومتر مربع می باشد و مهمتر اینکه بخش قدیمی استانبول روی هفت تپه بنا نهاده شده که همگی در میان دیوار دفاعی شهر قرار‌ گرفته اند.

در ضمن بلندترین نقطه استانبول " تپه کاملیکا (Camlica Hill) " یا به ترکی " چاملیچا تِپِسی (Çamlıça Tepesi) " میباشد که حدود 267 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و در آخر جمعیت این شهر طبق آمار سرشماری که در سال 2016 میلادی انجام گرفته شده نزدیک به 14804116 نفر بوده است.

شهر استانبول یک ویژگی بسیار جذاب و فوق العاده ای دارد و آن هم این است که درست بین دو قاره و فرهنگ، اروپا و آسیا قرار گرفته است و این شهر همچنین یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی است. به همین منظور محله های کوچک و بزرگ متنوعی دارد و در کل تعداد محله های استانبول روی هم رفته 39 عدد است که ما به مهمترین های آن خواهیم پرداخت.

  • محله سلطان احمد (Sultanahmet)
  • محله بشیکتاش (Besiktas)
  • محله بالات (Balat)

 

بهترین محله های استانبول برای اقامت


بهترین مکان برای زندگی و اقامت برای شما گردشگران تور استانبول می تواند اطراف میدان تکسیم و محله هایی مانند سلطان احمد، بیوگلو، امینونو، کاراکوی، گالاتا، پرا و ... باشد.

فرودگاه های استانبول

 

صنعت هوانوردی و فرودگاه ‌های مهم استانبول نقش انکار ناپذیری در توسعه روابط و جابجایی مسافران در ترکیه ایفا کرده است به همین جهت برای آشنایی با فرودگاه ‌های استانبول همراه ما باشید.

 

فرودگاه بین المللی آتاتورک (Istanbul Ataturk Airport)

فرودگاه بین المللی آتاتورک اصلی‌ترین فرودگاه بین المللی و همچنین به لحاظ تعداد مسافر بزرگترین فرودگاه شهر استانبول است. در حال حاضر، این فرودگاه قطب اصلی پروازهای خطوط هوایی ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) محسوب می‌شود.

 

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن (Sabiha Gokcen InternationalAirport)

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن درست بعد از فرودگاه آتاتورک دومین فرودگاه بین المللی شهر استانبول بشمار می رود که به افتخار نخستین بانوی خلبان ترکیه به نام وی نامگذاری کرده اند. ضمنا برخی خطوط هواپیمایی ترکی و ایرانی، پروازهایی از شهرهای مختلف ایران به این فرودگاه دارند.

 

فرودگاه بین ‌المللی جدید استانبول (İstanbul Havalimanı)

فرودگاه استانبول نام سومین فرودگاه بین ‌المللی استانبول می باشد که این روزها بعنوان مشهورترین و بزرگ ‌ترین فرودگاه جهان لقب گرفته است و بعد از ساخت آن بیشتر پروازهای بین المللی به این فرودگاه می نشینند و نیز در آینده فرودگاه آتاترک بسته می ‌شود و کد یاتا IST به این فرودگاه جدید خواهد رسید.


collect
0
avatar
alirezasaraei
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 300 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.