logo
logo
Sign in

بهترین کابل پرینتری را از همگام شاپ خریداری کنید

avatar
wzodecvjb
بهترین کابل پرینتری را از همگام شاپ خریداری کنید

کابل پرینتری (Printer Cable)

کابل پرینتری یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی کامپیوتری است که از آن برای اتصال فیزیکی میان رایانه، لپ تاپ و مک MAC با پرینتر استفاده می شود. نصب و راه اندازی دستگاه پرینتر امروزه بسیار ساده و آسان شده است به طوری که در گذشته بیشتر پرینترها از درگاه های پارالل و سریال برای اتصال به رایانه استفاده می کردند، اما امروزه در این دستگاه ها از اتصالات دیگری چون USB، Ethernet و Wireless استفاده می شود.

انواع کابل پرینتر

سیم کابل USB

سیم کابل USB یا کابلهای USB A به B امروزه بسیار معمول، متداول و محبوب هستند که نوع A برای اتصال به رایانه شخصی و لپ تاپ و نوع B برای اتصال به چاپگر است.

از جمله جنبه های مثبت این کابل میتوان به استحکام و قدرت، قابلیت اطمینان و هزینه ی قابل قبولی که دارد اشاره کرد. در حال حاضر در بازار سیم های نسخه 2.0 با سرعت حداکثر 380 مگابیت و نسخه 3.0 با سرعت حدود 5 گیگابایت موجود است که داده ها را انتقال می دهند و در مورد طول آن میتوان گفت طول 1.8 تا 3 متر برای صرف خانگی مناسب است و در موارد خاص تا 5 متر نیز می توان خریداری کرد.

متاسفانه اغلب تولیدکنندگان این کابل، آن را در کنار محصول قرار نمی دهند و خریدار باید این کابل را جداگانه تهیه و هنگام خرید به یکسان بودن ورژن آن با دستگاه خود نیز توجه کند.

کابل شبکه

این کابل پرینتری به اندازه کابل قبلی محبوب نیست اما در برخی از چاپگرها از آن استفاده میشود. این کابل دارای یک یا چند جفت هدایت کننده ی مسی نازک با عایق 0.2 میلی متر بهم تابیده شده است که با یک

غلاف پلاستیکی پوشانیده شده است.

این هدایت کننده ها ازجنس پلی پروپیلن، پلی اتیلن یا پلی وینیل کلرید ساخته شده اند و این طرح سطح اتصال بین هدایت کننده ی یک جفت را افزایش می دهد.

از جمله مزایای این کابل میتوان به سهولت نصب و قیمت پایین آن اشاره کرد

کابل پارالل

این کابل پرینتر دارای یک سر Centronics 36-Port و یک سر IEEE 1284 DB25 است. از کابل پارالل برای اتصال پرینترهای سوزنی و پرینترهایی که پورت پارالل دارند استفاده میشود و این کابل دارای روکش ضخیم پلاستیک نرم و مقاوم برای جلوگیری از پاره شدن و قطعی کابل در برابر فشار و ضربه است و همچنین سوکت های پرس شده ای دارد که کیفیت ساخت بالایی دارند و باعث سرعت بالای انتقال داده می شود. طول این کابل حدود 1 تا 1.5 متر است.

امروزه پورت های جدیدتر و با فناوری های پیشرفته تر جایگزین کابل های پارالل شده اند و این کابل ها در

دستگاه های چاپ مدرن کاربرد چندانی ندارد و ممکن است آن ها را در چاپگرهای قدیمی مورد استفاده در

برخی ادارات ببینیم؛ بنابراین انتخاب کابل مورد نیاز باید با دقت و توجه صورت گیرد زیرا با خرید کابل نامناسب نیازهای شما برآورده نخواهد شد و با مشکلات زیر مواجه می شوید:

  • رایانه چاپگر را نمی خواند.
  • سرعت انتقال داده کم است.
  • چاپگر از شروع کار امتناع می کند.
  • اتصال به صورت دوره ای کاهش می یابد


collect
0
avatar
wzodecvjb
guide
Zupyak is the world’s largest content marketing community, with over 400 000 members and 3 million articles. Explore and get your content discovered.
Read more